10 faktů, které nevíte o YouTube

10 faktů, které nevíte o YouTube

Před pár dny jsme vydali článek o faktech, které nevíte o Facebooku. Protože byl článek, inspirovaný stránkou expandedramblings.com, velmi úspěšný, rozhodli jsme se v tomto typu článků pokračovat a napsat další, který bude tentokrát o stránce YouTube.

Nejprve si představíme YouTube v krátkém odstavci. Tvůrci a zakladatelé YouTube jsou Chad Hurley, Steve Chen a Jawed Karim. V listopadu roku 2006 byl YouTube prodán společnosti Google za v přepočtu zhruba 37 miliard korun. Od roku 2008 má server i české rozhraní a v současnosti se jedná o světovou jedničku pro sdílení video souborů.

O YouTube kolují všeobecně známé informace, my jsme se však soustředili na ty méně známé. Věděli jste například, že měsíčně navštíví každý sedmý člověk na světě právě tuto stránku? Tady máte 10 faktů o tomto internetovém gigantu, které nevíte:

1. Za jeden den všechna videa na tomto webu nasbírají průměrně 4 miliardy zhlédnutí.

2. Za pouhou minutu je na YouTube nahráno tolik videí, že dohromady by jejich přehrání trvalo více než 4 dny.

3.  Během pracovní doby používá YouTube více než 14 % Američanů.

4. YouTube je přeložen do zhruba 61 jazyků.

5. Zhruba polovina všech zhlédnutí je provedena pomocí chytrých telefonů.

6. Rekord ve zhlédnutí nahrávky drží s přehledem video od jihokorejského zpěváka PSY. Jeho píseň Gangnam Style nasbírala od roku 2012 neuvěřitelné 2 miliardy a několik desítek milionů zhlédnutí.

7. Co se týče zhlédnutí za celý YouTube kanál, tak v tom vede zpěvačka Rihanna, neboť všechna její videa dohromady nashromáždila více než 5 miliard zhlédnutí.

8. Až 97% amerických charit a neziskových společností používá YouTube.

9. Jen v Číně je minimálně 90 milionů uživatelů YouTube.

10. Minimálně jednou měsíčně navštíví YouTube každý sedmý člověk na světě.

Co říct závěrem? V internetovém světě zkrátka nenajdete místo s více video soubory než je YouTube. Navíc návštěvnost a počet souborů každý rok stále rostou a rostou. Kdo ví, jak bude YouTube za pár let vypadat.

Čtěte také: 15 faktů, které nevíte o Facebooku
10 faktů, které nevíte o Googlu

Student vyšší odborné školy sociálně právní. Fanoušek asijské kultury, české historie a italské kuchyně. Člověk, který se snaží psaním přenášet dobrou náladu.

Komentáře

Nahoru