10 free nástrojů: Jak stáhnout video z Facebooku?

Na Facebooku se všechno mění tak rychlým tempem, že může být nemožné dohledat to vtipné video, které jste viděli předvčerejšky. Pokud tedy plánujete, že si ho budete ještě někdy pouštět, uložte si odkaz. Nebo vsaďte na spolehlivější řešení a video si stáhněte. Co kdyby ho někdo smazal?

ONLINE

1. SaveVideo.me

Stačí otevřít facebookové video, zkopírovat jeho URL adresu a vložit do pole. Kliknete na Download, pak si rozmyslete, v jakém formátu chcete video stáhnout. Kliknete na něj pravým tlačítkem a vyberete možnost Uložit jako. Je to rychlé a snadné. SaveVideo navíc podporuje nejen Facebook ale i dalších 32 webů, ze kterých můžete videa takhle pohodlně stahovat.

SaveVideo

2. DownVids.net

Vložíte URL adresu videa a kliknete na tlačítko Download. Stejně jako v předchozím nástroji kliknete pravým tlačítkem a uložíte. Na téhle stránce vás možná zaujme, že s její pomocí můžete mj. proměnit do MP3 formátu celé YouTube playlisty.

DownVids

3. SaveFrom.net

Princip je opět stejný. Vložíte URL adresu, kliknete na Download, ze zobrazených variant si vyberete a pravým tlačítkem vyberete možnost Uložit jako. Web podporuje i SoundCloud!

SaveFrom

STAHOVÁNÍ SOUKROMÝCH VIDEÍ

4. GetFbStuff

Chcete si stáhnout soukromé video nějakého vašeho kamaráda? I to jde. Na webu GetFbStuff je na to pěkný návod. Otevřete si dané video v nové kartě, přes pravé tlačítko myši se podíváte na zdrojový kód, zkopírujete ho, vložíte do stránky a kliknete na Download.

GetFbStuff

CHROME ROZŠÍŘENÍ

5. FVD Downloader

Když si do Google Chromu nainstalujete tohle rozšíření, bude vám kdykoliv stačit kliknout na jeho ikonku (modrou šipku) vpravo nahoře a uvidíte všechna dostupná rozlišení a velikosti, ve kterých video můžete získat. Podporuje tisíce webových stránek, ale na YouTube s ním nepochodíte.

FVD-Downloader

FIREFOX ROZŠÍŘENÍ

6. Download Flash and Video

Vypadá a funguje podobně jako FVD Downloader pro Chrome. Kliknutí na modrou šipku vám také zobrazí videa, která lze stáhnout. Je tu ale jeden rozdíl. Funguje i na YouTube!

Download-Flash-and-Video

ANDROID APLIKACE

7. Video Downloader for Facebook

Do aplikace se přihlásíte pomocí svého Facebook účtu a pak budete mít detailní přístup ke všem videím, které na svém Facebooku máte. Můžete je přehledně prohlížet podle toho, zda se jedná o vaše vlastní videa, videa vašich přátel, stránek, které sledujete, a tak dále. Má to ale jeden háček. Pokud chcete video stáhnout, budete ho muset nejdřív sami sdílet.

Video-Downloader-For-Facebook

8. MyVideo Downloader for Facebook

Aplikace projde celou vaši hlavní stránku/přátele/stránky/skupiny a zobrazí všechna videa, která se tam nachází. Můžete je stahovat buď jednotlivě nebo všechna naráz – jednoduše zaškrtnete ta, která potřebujete.

MyVideoDownloader-for-Facebook

iOS APLIKACE

9. VideoGet for Facebook LITE

VideoGet zvládá hromadné stahování i konverzi do MP3. Umožňuje vám rovněž označovat si oblíbená videa a sdílet videa, která se vám líbí. Poradí si také s formáty streamu (jako M3U8). Na iOS je to asi nejlepší stahovač videí z Facebooku, který zdarma seženete.

VideoGet-for-Facebook-LITE

SOFTWARE (MUSÍTE STÁHNOUT A NAINSTALOVAT)

10. Freemake Video Downloader

Těžko říct, zda stahování a instalace nějakého programu stojí za námahu, když to jde online. Tenhle program je ale docela povedený. Budete se muset přihlásit přes Facebook a pak už to půjde samo. Stahování je vcelku rychlé, ale problém nastane, pokud budete chtít video konvertovat do jiného formátu. Bude nutné doinstalovat další rozšíření.

Freemake-Video-Downloader

Zdroj: Carlcheo.com

Komentáře

Nahoru