10 nejčastěji používaných aplikací pro smartphony

Máme tu celosvětový přehled deseti nejčastěji používaných aplikací pro smarphony. Zkuste zvážit, které aplikace nejčastěji používáte vy a které z nich by se mohly v žebříčku také umístit.

Do výzkumu se zapojilo 969 490 uživatelů smartphonů a podle dat GlobalWebIndex jsou mezi nimi ve 2. čtvrtletí roku 2013 nejpoužívanější mobilní aplikací na celém světě Google Mapy. Během posledního měsíce je používalo 54% uživatelů. Apple Maps nejsou nikde vidět a Nokia Ovi Maps využívá jen 9% uživatelů chytrých telefonů, takže se dostávají těsně za první desítku, na jedenácté místo.

Další tři příčky po Google mapách zaujímají Facebook (44% uživatelů chytrých telefonů), YouTube (35% uživatelů) a Google+ (30% uživatelů). Je tedy vidět, že do první čtyřky se vmáčkla jen jedna aplikace, kterou nemá pod palcem Google. A to pravděpodobně jasně souvisí s Androidem, který má na trhu smartphonů největší podíl a do kterého si Google své aplikace implementuje.

Číslo pět zaujímá Weixin/WeChat – čínská služba používaná 27% populace. A to je působivé, když vezmeme v úvahu, že se v podstatě používá jen v Číně, Hongkongu a Malajsii.

Na šesté příčce stojí Twitter, který používá 22% vlastníků smartphonu. Stejně tak jsou na tom i Skype a Facebook Messenger.

Devítku obsadila WhatsApp, která nyní slouží 17% smartphonové populace.

A desítku nám konečně uzavírá fotografická (a nyní dodávejme i video) aplikace ve vlastnictví Facebooku – Instagram. Ten aktivně používá 11% světové populace.

top10apps

První desítka nejpoužívanějších mobilních aplikací.

Tak to jsme si představili první desítku, ale celkově se ve výsledcích výzkumu objevilo 16 aplikací + jedna speciální položka „Ostatní“. Překvapivé je mezi nimi snad jen umístění Vine. Z toho plynou takové smíšené pocity. Na jednu stranu aplikace není ještě tolik stará, ale na druhou stranu 2% uživatelů je opravdu žalostně málo a na Instagram se už patrně nikdy nedotáhne.

The-app-World-big

Používáte tyto aplikace nejvíce i vy?

Komentáře

Nahoru