10 překrásných dortů: Pojďte je ochutnat aspoň očima

Když se řekne dort, představíme si obvykle obrovskou vrstvenou kulatou věc, nejčastěji ozdobenou efektními marcipánovými kvítky a stuhami. Nicméně první dorty, o kterých víme z dob starého Říma a Řecka, byly úplně jiné: Římané dělali dort z chlebového těsta obohaceného o vejce, máslo a med, kreativnější Řekové používali kozí mléko.

Ale ono je to vlastně jedno. Ať už je to tvarohový, piškotový, máslový nebo ovocný dort, stačí jeden pohled a už nám tečou sliny. V poslední době totiž cukráři začali být hodně kreativní. Nejen že byly staré dobré květiny nahrazeny nápaditějšími figurkami (například malými prasátky), ale změnily se i tvary dortů – od těch vtipných až k bizarním. Zde je výběr některých zcela mimořádných dortů. Jak byste se cítili, kdybyste jedli sladkého krocana nebo dítě?

1. Hadí dort

Hadí dort

Fotografie: North Star Cakes

2. Nikon

Nikon

Fotografie: Fsumaria

3. Krocan

Krocan

Fotografie: Sarah Hardy

4. Doba ledová

Doba ledová

Fotografie: imgur

5. Mrkve na záhonu

Mrkve na záhonu

Fotografie: The Patriologist

6. Dítě

Dítě

Fotografie: Michelle Wibowo

7. Chobotnice

Chobotnice

Fotografie: Karen Portaleo

8. Kbelík s pivem

Kbelík s pivem

Fotografie: Rouvelee

9. Svatební dort Jamese Bonda

Svatební dort Jamese Bonda

Fotografie: David Malki

10. Panda

Panda

Zdroj: Boredpanda

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

  • Sněhurka

    Tak kdyby takový kbelík s pivem stál na stole tak bych ani nepoznala, že je to dort. A to dítě a chobotnice je taky úžasná. Krocan k nerozeznání. Co kus to originál.

Nahoru