Severní Korea v 10 obrazech aneb co jste o ní nevěděli

Severní Korea v 10 obrazech aneb co jste o ní nevěděli

Severní Korea je zřejmě nejhorším místem pro žití na světě. Věděli jste o ní ale tato fakta?

1) Třígenerační trest

1

Pokud v KLDR provedete nějaký “zločin“, například protirežimní řeči, budete potrestán vězením nejen vy, ale i vaši potomci po dvě generace, kteří se vězení narodí a stráví v něm celý svůj život. Tyto praktiky popsal americký novinář Blaine Harden  ve své knize o jediném známém uprchlém vězni severokorejských žalářů.

2) Plně legální marihuana

north_korea_facts_03

V Severní Korei můžete marihuanu nejen užívat, ale i distribuovat. Tamní vládci ji totiž považují za zdravější alternativu tabáku a tak nejsou žádnou výjimkou marihuanová pole okolo silnic. To za držení pervitinu dostanete kulku do hlavy.

3) Severokorejské průzkumy ukázaly, že její obyvatelé jsou druzí nejšťastnější na světě

it-looks-like-kim-jong-un-is-taking-a-step-back-from-the-brink

Podle průzkumů jsou Severokorejci po Číně druhý nejšťastnější národ na světě. Naopak Američané jsou prý plni smutku a depresí a obsadili poslední místo tohoto žebříčku.

4) V Korei není rok 2014, ale 103.

North Korea Youth Day

Velký severokorejský lid se neřídí jako většina světa narozením Ježíše, ale narozením Kima Il-sunga, prvním diktátorem z dynastie Kimů. Vítejte v roce 103!

5) Poprava minometem

Unexploded ordinance left behind by Al Shabaab lay on the ground ahead of being destroyed by controlled detonation carried out by a combat engineering team serving with the Kenyan Contingent of the AMISOM in the southern Somali port city of Kismayo

Touhle roztomilou metodou byl popraven důstojník, který nevydržel dostatečně uctivě dlouho nepít alkohol po smrti Kim Čong-Ila.

6) Rádia, která nelze vypnout

North-Korean-home

 

Každá korejská domácnost je povinně vybavena rádiem, které nejde vypnout, pouze ztlumit. To je ale vzhledem k velmi častým výpadkům proudu problém.

7) Všichni učitelé musí hrát na akordeon

maxresdefault

Dokud nesloží testy z ovládání tohoto nástroje, nesmí učit.

Posuďte jejich dovednost sami. 

8) Zachraňování věcí při požáru

Portrait_of_Kim_Jong-il_made_by_the_crowd_holding_up_individual_cards_at_the_Arirang_Mass_Games

V případě požáru musí občané podle zákona jako první zachránit podobizny milovaných diktátorů. Tomu se říká láska.

9) Multitalentovaný Kim Čong Il

kim-jong-il-looking-a-things-2

 

Oficiální severokorejské zdroje uvádějí, že se Kim Čong Il naučil chodil ve třech týdnech života. Mluvit se naučil o pět měsíců později. Během studia na univerzitě prý napsal přes 1500 knih a 8 oper, z nichž každá vysoce převyšuje jakékoliv hudební dílo, které kdy bylo vydáno. V roce 1994 překonal všechny ostatní účastníky golfového turnaje v Pchjongjangu, když vyhrál 38 údery pod par. Od té doby bohužel nejsou známy žádné jeho sportovní výsledky.

10) Ústava

111111

Podle tamní ústavy má každý občan právo na svobodu projevu, tisku a právo na demonstraci. Hm.

 

Komentáře

Nahoru