10 zemí s nejrychlejším internetem

10 zemí s nejrychlejším internetem

Společnost Akamai Technologies nedávno zveřejnila své statistiky týkající se průměrné rychlosti internetu.Na prvních třech místech se umístily státy z Asie – Jižní Korea, Japonsko a Hong Kong.Nicméně my Češi se nemusíme cítit zahanbeně – skončili jsme na 7. místě a nechali jsem za sebou například Švédsko nebo Dánsko.

Akami Technologies je jeden z největších světových poskytovatelů sítí distribuovaného obsahu. Servery této firmy jsou rozmístěny po celém světě a jejich jediným úkolem je zkracovat (a tedy zrychlovat) cestu obsahu od poskytovatele k uživateli.

Akamai Technologies mají tedy přehled o internetu o světě, a jejich statistiky se dají považovat za důvěryhodné. Zde vám přinášíme tabulku první desítky států.

Pořadí Stát Průměrná rychlost[Mbps] Meziroční polepšení
[%]
1.  Jižní Korea  14,2  -10
2.  Japonsko  11,7  6,8
3.  Hong Kong  10,9  16
4.  Švýcarsko  10,1  24
5.  Nizozemí  9,9  12
6.  Litva  9,8  12
7.  Česká republika  9,6  34
8.  Švédsko  8,9  32
9.  USA  8,6  27
10.  Dánsko  8,2  17

Z tabulky lze vidět, že na prvním místě je s velkým náskokem Jižní Korea. Nicméně jako jediný stát z TOP 10 zaznamenal snížení průměrné rychlosti internetu. Vzhledem k slabému růstu Japonska a Hong Kongu se dá očekávat, že Jižní Korea příště opět obhájí svoji pozici.

Česká Republika je na pěkném 7. místě a z TOP 10 států zaznamenala největší meziroční růst. Dá se tedy očekávat, že v dalších obdobích se Česká republika dostane ještě výše.
Zdroj: mashable.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru