11 fascinujících a kreativních lustrů

Každý dům má osvětlení, každý dům má lustr, ale ne každý dům má takové lustry, jaké uvidíte. Výtvory, které srší nápadem, kreativitou a jedinečností oživí každou domácnost a dodá pocit pohody a spokojenosti. Mrkněte sami. 

1) Sklářský výtvarník Robert Kaindl své modní lustry ze skla vyrábí na různá veřejná místa a do velkých místností a sálů. Češi by mohli závidět!

500kaindl

 

2) Jak využít krásné porcelánové podšálky, které vám neladí s hrníčky? Udělat z nich krásný lustr. Tento se hodí do velké neformální jídelny či restaurace, neví se kdo ho vytvořil, ale byl spatřen v oděvním obchodě ve Valencii.

500teacup

 

3) Umělkyně Carolina Fontoura Alzaga miluje, aby se z materiálů, která jsou odhozené a nepoužívaná vytvořilo něco krásného a působivého. Například jako ze starých řetězů jízdních kol.

531bikechains

 

4) Lustr je vyroben z 15 světových globusů v různých barvách. Jednoduchý a skvělý nápad, co udělat s věcmi, které sedí na poličce a jenom se na ně chytá prach? Na strop s nimi!

537globes

 

5) Lustr od Alkesh Parmar je vyroben z upravených korkových zátek od šampaňských. V zátkách byly pouze vydlabány díry a dodány LED diody.

600celebration-chandelier

 

6) Lustr vyrobený z cca 15 000 gumových medvídků. Říkáte si jaktože se neroztečou?  Jsou to akryloví medvídci dělaní ručně. Společnost Jellio dělá také menší verze s 3000 medvídky.

640candelier

 

7) Tento je vyroben z bubnů a byl postaven Mattem Ludwigem v restauraci JJ Red Hots. Dřívější název restaurace byl Drum, takže lustr byl postaven tak, aby seděl k názvu restaurace.

640drumlight

 

8) Vyrobený z Nintenda. Příslušenství používané ve hře Duck Hunt. Určitě každý nerd a fanoušek herních konzolí ocení.

640zapper-chandelier-close

 

9) Tento lustr řekne něco o vás, o vašem oblíbeném pivu či whiskey. Společnost Barlite vyrábí světla různých velikostí a konfigurací, do kterých si vy zakomponujete své vlastní flašky které chcete. Jediné, na co si dejte pozor je, ať jsou vaše flašky úplně prázdné, než je budete věšet dnem nahoru!

898barlite

 

10)  Mason Parker, autor této chobotnice, které každé chapadlo lze odejmout. Celá chobotnice má přes 4 stopy v průměru a šikovnost je v tom, že můžete nastavit světelnost jen na střed, jen na chapadla, nebo všechno dohromady.

2048octopus_0

 

11) Lucy Norman vytvořila lustr s názvem Světlo pro čtení z vyřazených knih. Velké kruhy jsou vyrobeny ze složených stránek. Slouží to vlastně jako stínítko, která mohou být použita ke krytí stávajících svítidel, perfektní pro knihovny.

light__reading_1-original

zdroj: mentalfloss.com

“You get in life what you have the courage to ask for" - Oprah Winfrey. That's all the matters.

Komentáře

Nahoru