Dnes vyšlo 1 článků

11 nápadů pro online podnikání

11 nápadů pro online podnikání

Jednou z nejrychlejších a nejjednodušších cest, jak začít podnikat je online podnikání. Především v dnešní době je velmi populární, stále roste a rozšiřuje své možnosti. Jednoduchost je v tom, že je mnohem snazší, než našetřit tisíce až sta tisíce korun, najít vhodné místo či nemovitost pro vybudování vaší firmy a další složitosti s tím spojené. Prostě sednete k internetu, najdete si vhodné místo online pro váš byznys a žádné tisícové částky k tomu potřebovat nebudete. Vše z pohodlí vašeho domova a levně.

Pokud byste se chtěli stát online podnikatelem v roce 2015, tak jsme pro vás připravili 11 nápadů, které vás mohou motivovat k tomu, začít na nějakém pracovat. Nebudeme vám podrobně popisovat jak který dělat, ale jaké možnosti jsou. Stačí si vybrat.

1) Webdesign, tvorba webových stránek

Už jste se někdy zhrozili nad tím, jak můžou v dnešní době vypadat některé reprezentující webové stránky firem? Ano, my taky. , Pokud umíte kódovat v HTML a máte cit pro design, zkuste vyhubit všechny zle vypadající weby. Vytvořte atraktivní a snadno použitelné webové stránky pro malé a střední podniky. Své schopnosti zkuste prodat majitelům firem, aby se jejich online přítomnost dostala na vyšší level. V dnešní době velké procento úspěchu firmy, obchodu, služby, prezentace produktu aj. závisí na skvěle reprezentujících webových stránkách. Vybudujte si webové portfolio s vašimi dosavadními pracemi, ať máte nějaké reference a snažte se ho rozšiřovat dál, aby přivedlo více vašich potencionálních zákazníků. Samozřejmě se snažte prezentovat svoji práci i jinde, než jen na svém portfoliu, ale snažte se být aktivní i na sociálních sítích (Facebook, Twitter, Instagram, Dribbble, Behance aj.)

 2) Specializovaný prodejce (e-shop)

Internetový obchod, zkráceně e-shop vám umožňuje oslovit zákazníky po celém světě. Z toho vyplývá, že se můžete specializovat na dané odvětví ať už prodávat elektro, kosmetiku, oblečení, či krmivo pro akvarijní rybičky. Prostě na internetu najdete publikum pro všechno. Takže záleží pouze na vás, co budete prodávat. E-shop lze stvořit pomocí webhostingové služby s integrovaným nákupním košem, nebo si zajistíte software od e-commerce (software, který vám umožní jednoduše online sestrojit svůj vlastní e-shop). Zde jsou ovšem finanční částky pro vytvoření vlastní komplexnějšího e-shopu trochu vyšší. Možnost je ale také e-shop si pronajímat. Možností jak docílit vlastního e-shopu je spousta, ale tyto jsou a nejsnazší. Nepředpokládáme, že každý si svůj vlastní obchod sám naprogramuje.

3) Markeťák na sociálních sítích (social media consultant)

Velké firmy si najdou buď agenturu nebo zaměstnance, kteří pro danou firmu pracují na plný úvazek. Jejich prací je řídit jejich Facebook, Twitter, Instagram aj., ale i webové stránky apod. Menší podniky se většinou tuto práci snaží zvládnout sami. Sami podnikatelé mají spoustu práce, aby se snažili najít tu správnou strategii jak řídit sociální profily firmy. Proto jako konzultant jim můžete pomoci určit tu nejlepší taktiku, přidávat příspěvky na sociální sítě a plnit obsah webu pro jejich cílové publikum. Vašim podnikáním tedy bude zvýšit zájem o web, o služby, přilákat nové followery (potencionální zákazníky) na vašich účtech. Pokud v internetovém marketingu umíte chodit, prodejte své služby.

4) Živnostník, freelancer, na volné noze, nezávislý profesionál

Aby firmy vyplnili jejich dovednostní mezery, tak stále více nabízejí volná pracovní místa na poloviční úvazek. To jsou příležitosti právě třeba pro živnostníky. Není těžké si představit, živit se poskytováním vašich služeb podnikům. A všimněte si že nemluvím o ničem konkrétním. Jakou živnost si zvolíte, je čistě na vás. Jde o to, na co máte talent, v čem vynikáte, co umíte. Může to být například již zmíněný webdesign, social media consultant aj. V závislosti na vašich dovednostech můžete pracovat pro více firem v různých oblastech. Živnost vám nabízí flexibilitu a osvěžující změnu životního tempa.

5) Pisálek životopisů a motivačních dopisů

Je těžké tomu uvěřit, ale v dnešní době životopisy a motivační dopisy, které vybočí z řad těch normálních a mají něco navíc, tak to jsou právě ty, které vám mohou zařídit lepší pracovní místo. Většina lidí vypisuje své kariérní úspěchy, co všechno zvládli a co mohou nabídnout, ale stále mluví o sobě. Nemluví o tom, co by asi tak mohla chtít firma. Vzbuďte v sobě touhu pomoct druhým. Umíte a nebojíte se psát? Máte talent pro komunikaci s lidmi? Pak to může být právě vaše forma online podnikání. Prodejte své služby, svůj talent a pomozte druhým, dostat lepší pracovní místo nebo zakázku.

6) Affiliate marketing – provizní systém

Pokud jste člověk, který rád píše zákaznické recenze na sítích jako je Amazon aj., přestaňte to dělat zadarmo. Reklama typu Word Of Mouth (př. reklamní sdělení mezi zákazníky) je stále jedním z největších generátorů pro většinu firem. Spoustu podniků je právě proto ochotna podělit se o část svých zisků s přesvědčivými jedinci, kteří dokáží propagovat výrobky daných firem pro veřejnost. Pokud máte třeba svoji vlastní webovou stránku s velkým počtem návštěvníků, můžete snáze dosáhnout úspěchu a většího pasivního příjmu.

7) Autor eBooků

Máte spoustu znalostí z určitých témat, které byste chtěli sdílet s veřejností na internetu? Někdo preferuje klasickou knihu, někdo zase e-book, volba je na každém z nás. E-čtečky jsou v dnešní době velmi rozšířené a najdeme je v mnoha domácnostech. Tzv. self-publikace se stala realitou pro mnoho spisovatelů, které by si nakladatelství jinak nevybralo. Se správnými marketingovými nástroji, můžete úspěšně publikovat své vlastní knihy. Téma knihy může být opravdu čistě na vás, pokud rozumíte mravencům, piště o mravencích, orientujete se v nemovitostech, pište o nich jak je získat, jak je prodat. Piště co umíte, co vás baví, pro co máte nadšení a co děláte rádi. Dělejte to s nadšením a úspěch přijde sám.

8) Vzdálená technická podpora

Spoustu menších podniků nemá prostor ve svém rozpočtu pro IT zaměstnance na plný úvazek. Proto je v jejich informačních systémech bordel a absolutní chaos. A to zrovna nejsou věci, které by takto měli dopadnout. Proto pokud rozumíte počítačům, sítím, databázím apod. tak můžete zkusit prodat své zkušenosti a s laskavostí nabídnout okamžitou vzdálenou technickou pomoc. Samozřejmě vše záleží na vašich schopnostech a zkušenostech v dané oblasti IT. Ostatně, tak to je v každé branži.

9) Prodejce ručně dělaných výrobků, prodávejte své řemeslo

Když se podíváte na webové stránky jako jsou například Etsy nebo ArtFire, tak vám dojde, že to jsou online obchody s ručně vyráběnými věcmi. Od přívěsků, peněženek, po oblečení a jeho doplňky. Prostě vše, co můžete vyrobit vlastníma rukama a myslíte si, že by se to mohlo prodat. Náklady na provoz vašeho podnikání jsou velmi nízké. Stačí si ve velkém koupit potřebný materiál pro vaše řemeslo a začít vyřizovat objednávky. Jednoduše se může také stát, že právě tento druh online podnikání, se stane vaším full time jobem.

10) Vyučující online kurzů

Pro to, abyste mohli vzdělávat a učit lidi, to co sami víte, nepotřebujete žádný titul! Obohatit můžete jak svůj tak cizí život tím, že budete nabízet online kurzy v oblasti, pro kterou máte vášeň, nadšení a především vás baví! Příkladem mohou být například různé kuchařky, hodiny jógy, kreslení apod. Vytvořte instruktážní balíček s reklamním videem a dejte to k prodeji na internet. Dejte si na tom záležet, laciný a nepropracovaný kurz moc zákazníků nepřiláká. Jednou z možností, jak provádět online kurzy je reálný čas, takže využití například Skypu, Google Hangouts aj.

11) Vývojář aplikací

Mobilní aplikace v dnešní době pomalu vládnout světu. Velké firmy jsou ochotny zaplatit opravdu velké peníze za způsoby, jak řídit svůj život skrze svůj smartphone. Pokud se vám v hlavě drží skvělý nápad, umíte programovat, tak se pusťte do práce a vytvořte aplikaci sami. Pokud máte nápad, ale neumíte programovat, nebo jak uvést aplikaci do reality, na internetu najdete spoustu vývojářů, kteří chtějí spolupracovat na tvorbě nových aplikací.

Snažili jsme se pro vás vybrat ty nejlepší nápady pro podnikání online. Jakmile se dostanete do flow (jednoduše řečeno, že jste v tom až po uši a baví vás to) při některém z následujících druhů online byznysu, může se to stát vašim full time jobem. Přejeme hodně štěstí!

zdroj: businessnewsdaily.com

Komentáře

Nahoru