11 šokujících faktů o Googlu

11 šokujících faktů o Googlu

Google v dnešní době zodpovídá za tolik různých věcí, že je občas těžké to sledovat, vyznat se v tom nebo to dokonce úplně pochopit. Na Quora.com se objevila zajímavá otázka. Jeden z uživatelů se tam ptal, jaké jsou nejzajímavější fakty o Googlu. Získal hromadu odpovědí. Tak se pojďme aspoň na některé podívat.

1. Před tím, než vám Google poskytne ty nejlepší výsledky na jakýkoliv dotaz, vezme v úvahu více než 200 faktorů. A to všechno ve zlomku vteřiny.

the-faster-the-better

Zdroj: Google

2. Společnost vlastní spoustu domén, které vyjadřují špatně napsané slovo Google – Gooogle.com, Gogle.com, Googlr.com a mnoho dalších. Kromě toho ale vlastní třeba doménu 466453.com. Jen to zkuste. Všechny vás přesměrují na Google.

the-company-owns-a-bunch-of-domains-that-are-common-misspellings-of-google-like-goooglecom-goglecom-googlrcom-and-more-google-also-owns-466453com-too-

Zdroj: Flickr – Walt Stoneburner

3. Každou sekundu Google zpracuje více než 2 miliony vyhledávacích dotazů.

google-searching

Zdroj: Google

4. Google se většinou pouští do velkých projektů, které by mohly změnit svět pro miliony lidí. Nicméně zaměřuje se i na to, co může vylepšit život jen malému počtu osob. V roce 2012 představil v Gmailu jazyk Cherokee, kterým dnes mluví asi jen 20 tisíc lidí na celém světě.

cherokee

Zdroj: Google

5. Larry Page a Sergey Brin vytvořili první Google Doodle v srpnu roku 1998. Mířili do Nevadské pouště na festival Burning Man a chtěli, aby lidé věděli, kde se za pár dní budou lidé z Googlu nacházet.

google-doodle-first

Zdroj: Google

6. V roce 2013 pocházelo 91 % z příjmů Googlu, které činily 55,5 miliardy dolarů, z reklamy.

boty

Zdroj: Google

7. Index vyhledávání Google má velikost přes 100 milionů gigabytů. Bylo by zapotřebí 100 000 terabajtových disků, aby se na ně vešlo stejné množství dat.

datacenter

Zdroj: Flickr – Leonardo Rizzi

8. Google je jednou z mála společností s výslovným cílem dokázat, aby uživatelé na jejich webu trávili co nejméně času.

athlete

Zdroj: Flickr – AdamKR

9. Pro své Street View mapy Google vyfotil více než 8 milionů km silnic.

silnice-street-view

Zdroj: Google Street View

10. Jen v letošním roce Google koupil 24 firem – to jsou asi tři firmy měsíčně!

google-nest

Zdroj: Nest – jedna ze společností, kterou letos Google koupil

11. Každý měsíc je na YouTube sledováno přes šest miliard hodin videozáznamů. To dělá skoro hodinu pro každého člověka na Zemi.

youtube-google-facts

Zdroj: Flickr – Greg Schechter

Zdroj: Business Insider

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru