Dnes vyšlo 1 článků

15 hezkých slov, která si vymysleli zaměstnanci Googlu

Google je obrovská firma. Má přes 40 000 zaměstnanců, kteří dokonce mluví vlastním jazykem. Tedy aspoň některá jejich slova jsou skutečně originální a nikdo, kdo v Googlu nepracuje, jim nerozumí.

Lidem, kteří nejsou zaměstnaní v Googlu, některá slova mohou znít nesmyslně. Ale v rámci společnosti jsou to známé výrazy. Mají totiž vlastní slova pro zaměstnance nad čtyřicet let, nováčky nebo odpadlíky.

1. Plex: Kampus v Mountain View, kde zaměstnanci Googlu pracují. Správný název zní Googleplex, je však zkracován.

2. GBike: Možnost přepravy v plexu. GBike je barevné kolo, a protože je kampus skutečně rozlehlý, zaměstnanci na něm jezdí třeba na konference.

gbike-the-mode-of-transportation-on-googles-campus-the-gbike-is-known-for-its-colorful-frame-if-you-visit-campus-you-can-even-catch-a-glimpse-of-the-conference-room-bike

Fotka: Flickr – Roman Boed

3. Stan: Google má svého vlastního tyrannosaura rexe. Sice není živý, ale mají v areálu jeho sochu a říkají jí Stan.
Vzpomínáte si na hru, kterou vám nabídne Google Chrome, když nemáte připojení k internetu? V ní je také tyranosaurus rex.

stan-in-the-googleplex-youll-meet-stan--googles-own-t-rex-the-statue-is-there-to-remind-the-company-to-never-become-a-dinosaur-or-at-least-thats-one-theory-behind-it

Fotka: Flickr – Dug Song

4. Noogler: Pokud jste v Googlu noví, říká se vám Noogler (vyslovováno „new-gler“). Každý vás pozná, protože nosíte barevnou kšiltovku.

noogler-if-youre-new-to-google-expect-to-be-called-a-noogler-pronounced-new-gler-these-people-are-identifiable-thanks-to-the-google-colored-propeller-caps-they-receive

Fotka: Google

5. Gayglers: Členové LGBT komunity – lidé, co podporují gaye a lesbičky.

gayglers-members-of-the-lgbt-community-and-their-supporters-are-known-as-gayglers

Fotka: Flickr – Brendon Thorne

6. Greyglers: Zaměstnanci Googlu starší 40 let.

7. Xoogler: Zaměstnanec Googlu, který opustil společnost. Je to vlastně zkratka „ex-Googler“, ale pozor – vyslovuje se „zoo-gler“.

8. Googlegeist: Ne, nemá to nic společného s poltergeistem, fakt to není duch, který straší v plexu. Googlegeist je pravidelný průzkum, ve kterém jsou zaměstnanci hodnotí své nadřízené a život v Googlu.

9. Perf: Zkratka pro performance review, obávanou každoroční událost, na které se ukáže, zda Google roste nebo klesá.

perf

Fotka: Flickr – haynes

10. TGIF: Tuhle zkratku možná znáte jako „Thank God It`s Friday“ (díky bože za to, že už jej pátek), ale v Googlu tak nazývají meeting, který se koná každý čtvrtek. Je to tradice sahající hluboko do historie, Noogleři na ní dostávají své čepičky.

11. Jolly Good Fellow: Jedná se vlastně o jednoho zaměstnance, jehož skutečné jméno zní Chade-Meng Tan. „Fellow“ je běžně termín, kterým jsou v Googlu označováni nejdůležitější inženři, ale Tanův titul má poukázat na to, na čem pracuje: jak udělat lidi šťastné.

12. Tech Stop: Označení pro IT oddělení společnosti Google. Ano, i Google má své ajťáky, kteří se starají po počítače zaměstnanců.

tech-stop-the-code-name-for-googles-it-department-tech-stop-fixes-employees-computers-and-is-a-standard-in-google-offices-worldwide

Fotka: Google

13. 20 % času: Google umožňuje svým zaměstnancům strávit 20 % pracovní doby prací na něčem jiném, než je jejich hlavním úkolem. Když tedy Googleři mluví o 20 %, pojednávají o svém vedlejším projektu. Mimochodem víte, že jako tyto vedlejší projekty vznikl Gmail, Google News, AdSense a další důležité služby?

14. GUTS: I když „guts“ znamená v překladu do češtiny „střeva“, nemá tohle slovo nic společného s orgány zaměstnanců. Jde o zkratku pro Google Universal Ticketing Systems, což je systém, kde zaměstnanci informují o různých problémech.

15. FixIts: FixIts původně začaly jako 24hodinové akce, během kterých se zaměstnanci zaměřili na akutní problémy. V současné době jsou kratší, ale stále platí, že se během nich dokončují projekty, které spěchají.

Zdroj: BI

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru