Tisková zpráva: 16,37 % uživatelů stále jede na Windows XP

 Moskva a Praha, 21. srpna 2014

 

V červnu 2014 podle anonymních statistik z Kaspersky Security Network používalo 16,37 % uživatelů stále operační systém Windows XP. Vzhledem k tomu, že jej Microsoft již nepodporuje, představuje toto číslo určité bezpečnostní riziko. Údaje vychází z letní analýzy Kaspersky Lab o užívání Windows nazvané Windows usage and vulnerabilities research.

 

Studie zmapovala míru používání OS Windows XP u uživatelů produktů Kaspersky Lab v jednotlivých zemích. Na prvním místě se umístil Vietnam s 38,79 %, následován Čínou (27,35 %) a Indií (26,88 %).

 

Technická podpora Windows XP skončila v dubnu 2014, prodej systému byl zastaven už o čtyři roky dříve. Oblíbenost Windows XP klesala zhruba o deset procentních bodů ročně. Zajímavé je, že pokles nijak neurychlily vnější faktory jako vydání Windows 8.1 v říjnu 2013 nebo právě zastavení podpory Windows XP.

 

Pro minimalizaci rizika útoku spojeného se zranitelnostmi doporučují analytici Kaspersky Lab pravidelné aktualizace softwaru a spolehlivá bezpečnostní řešení. Ta jsou součástí produktů pro domácí uživatele Kaspersky Anti-Virus, Kaspersky Internet Security Multi-Device a Kaspersky PURE a také pro ty podnikové – Kaspersky Small Office Security a Kaspersky Endpoint Security for Business.

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru