Dnes vyšlo 1 článků

4 pádné důvody, proč pít kávu v práci

Možná bychom se až divili, kolik lidí ráno nevstane bez pořádné silné kávy. Jedná se o náš tak zvaný rituál, kdy jakmile vyjdeme z postele, naše kroky směřují ke kávovaru či rychlovarné konvici. Důvod je jediný, uvařit si onu tmavě hnědou tekutinu, kterou již po staletí nazýváme kávou.

Pro někoho je však káva důležitou součástí i při pracovním procesu. Ta nám pomáhá nejen ve stresových situacích, ale i když si chceme jen tak oddychnout. U některých prací je dokonce káva nepostradatelnou součástí, lze zmínit například obchodníky a markeťáky v oblasti public relation. Právě tito lidé denně uvažují a podávají ty nejlepší kreativní výkony. Je proto důležitá sooustředěná mysl a dostatek energie, což jim taková káva s extra dávkou kofeinu zajisté dodá. Avšak, co všechno ještě takový hrnek kávy umí?

coffee-516186_1280

Pro někoho je den bez kávy nepředstavitelný? Co pro vás?

100% lék na „dobití baterek“

Je to právě káva, která nám dokáže po určitý čas dobít energii. Možná nefunguje tak rychle jako plechovka Redbullu, ale rozhodně se jedná o chutnější a příjemnější alternativu. Navíc pokud jste markeťák plným úvazkem, potřebujete se neustále soustředit na svou práci. Káva obsahuje kofein a spoustu dalších zdraví-prospěšných látek, díky kterým toho můžete rázem docílit. Pro některé z nás je kafe dokonce jakousi očistou.

Chutě světa při trocha relaxu

I když si to ani neuvědomujeme, tak spousta kvalitních odrůd káv nás zavedou až na druhý konec světa. Navíc, pokud se před vaší kanceláří nachází nějaký ten obchod s kávou či máte k dostání kávovar s opravdu luxusním kafem, je to nejjednodušší způsob, jak utéct z reality. Trošku si po práci zalenošit a urovnat si myšlenky. Káva je nejen dobrý motivátor práci, ale i k relaxu – a na to není vůbec špatné zapomínat.

coffee-206142_1280

Co je lepší než posezení u kávy se svými kolegy?

Nejlepší afrodiziakum

Káva není jen zdraví prospěšná. Američští vědci totiž přišli s výzkumem, během kterého potvrdili, že káva u žen může působit jako afrodiziakum. Údajně stimuluje část mozku, která je zodpovědná za milostné aktivity. To je taky předním důvodem, proč ženy rádi popíjejí kávu. Při práci se odreagují a přijdou na jiné myšlenky.

U chlapů může mít však až moc velké množství kávy nežádoucí účinky. Podle Britů, když muž vypije více než pět hrnků kávy, může snížit pohyblivost svých spermií.

Je prostě dobrá!

A jako poslední důvod, proč je vlastně prospěšné pít kávu v práci, bych asi uvedl, že je prostě dobrá. Nic vám „neroztančí“ chuťové pohárky jako kvalitní a dobrá káva. Řada lepších firem dokonce už do svých prostředí začala zavádět kvalitní kávovary, díky kterým není káva jen zakalenou břečkou, ale doopravdickým prožitkem.

coffee-171653_1280

Nic není lepšího než opravdu luxusní káva

Kávovary a nápoje ve firmách

Už jsme tu několikrát zmínili kávovary ve firmách. Nyní je více než vhodné zmínit i jejich předního dodavatele, kterým nemůže být nikdo jiný než-li služba Fontána.cz. Ta je předním dodavatelem nápojových automatů a kávovarů. Do řady českých úspěšných firem dodává barely s vodou či zajišťuje servis automatů.

foto: Pixabay

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru