7 trapasů na sociálních sítích, kterým byste se měli vyhnout

Sociální sítě nám dávají skvělou možnost, jak vyjádřit sami sebe. Jenže někteří lidé zajdou až moc daleko. Jsou totiž věci, které je lepší nechávat si pro sebe, nemusí o nich hned vědět všichni vaši přátelé na Facebooku. Pro některé lidi je ovšem velmi těžké rozlišovat, co na sociální sítě patří a co nikoliv.

Když byste prošli své sociální sítě, jistě byste také objevili několik podobných příspěvků, o kterých si pomyslíte, že něco takového byste v životě nezveřejnili. Ony tyhle příspěvky totiž často vyvolají abnormální reakce přátel, ale i úplně cizích lidí.

Pojďme se podívat na 7 epických trapasů, kterým byste se měli vyhnout. A ano, opravdu se staly.

1. Sílení fotky vaší krásné nové kreditní karty

fail1

Obrázek: imgur

To jako vážně chcete, aby celý svět znal číslo vaší kreditní karty? A totéž by platilo pro další osobní údaje, jako je poštovní adresa, telefonní číslo atd.

Komentující v příspěvku správně říká, že číslo kreditní karty teď má on a zbylých 269 přátel toho člověka, který nepřemýšlel, než něco podobného zveřejnil.

2. Příspěvky o vašem šéfovi

fail2

Zdroj: imgur, YafetHamouda

To je snad dost jasné, ne? I když třeba šéfa nemáte v přátelích, stejně se to k němu může dostat.

Prohlašovat o svém šéfovi, že je perverzní blbec, není zrovna chytré. Ještě když vám v komentáři odepíše, že pokud to náhodou nevíte, je gay!

3. Chlubení se novým tetováním, ve kterém je chyba

fail3

Zdroj: imgur, minipplesarehard

Nechat si vytetovat chybně napsaný citát Nicholase Sparkse je jedna věc. Druhá je vyvěsit to na Instagram a předstírat, že jste to tak chtěli.

Vypadá to, jako by někdo nezvládl angličtinu ve třetí třídě. Ale ne, obě holky, které si nechaly udělat stejné tetování, svorně tvrdí, že to takhle chtěly. I s tou chybou.

4. Sdílení pohřebních selfie

fail4

Zdroj: imgur

Většina selfies je neškodných. Ale když je publikujete ve špatnou chvíli a ještě se špatným komentářem, vyzní to dost blbě.

Kdyby tam holky aspoň nepsaly, že jsou na pohřbu. Nikdo by to nepoznal, vždyť se ani netváří smutně.

5. Sdílení svých opileckých dobrodružství

fail5

Zdroj: imgur, spenicedamenace

Zaznamenávat své životní osudy, zatímco jste opilí, se nezdá jako dobrý nápad.

Bude tam spousta chyb, lidi to budou schválně komentovat, když uvidí, že jsou to úplné blbosti, a určitě by bylo lepší, kdyby některé věci nikdo nevěděl.

6. Psaní hashtagů, které lžou

Tahle žena vidí význam hashtagů #žádný makeup a #celá přírodní asi trochu jinak. Nebo vám se snad jako zdá, že by na sobě neměla žádný makeup?

7. Sdílení falešných informací

fail7

Zdroj: imgur, daedalus031

No k tomuhle vážně není co dodat. Janice si měla zkontrolovat fakta, než něco napsala. Pak by se nedivila, že má Gangnam Style 1 miliard u zhlédnutí, když je podle ní na světě jen 7 milionů lidí.

Zdroj: Mashable

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru