A přece se jí to povedlo!

A přece se jí to povedlo!

Facebook má spoustu negativ. Ale pokud chcete oslovit masy lidí, rozhodně se vám může hodit. Třeba když potřebujete požádat o pomoc. Chce to sice odvahu, hodit nějakou prosbu veřejně na Facebook, ale v životě občas přijdou situace, kdy se vůbec není za co stydět, pokud to sami nezvládáte.

Odvahu sebrala i Dana Cvetkovska, která bojovala s rakovinou. Psali jsme o ní začátkem letošního roku. Nestyděla se požádat o pomoc a odměnou jí byla dostatečná částka, která jí umožnila nové léčení.

Skoro to tak vypadalo, že celý tenhle příběh skončí happy endem a ukáže nám, že Facebook může být i užitečný. To druhé se povedlo, to první však nikoliv.

Dana Cvetkovska svůj boj 10. května v ranních hodinách definitivně prohrála.

Měla by nám všem se svou odvahou zůstat příkladem. Ještě třetího května se svou dcerkou Melody slavila její čtvrté narozeniny. A bezpochyby se jednalo o nejhezčí narozeniny, jaké si čtyřletá holčička může přát.

melody

Melody měla nádherný dort.

Osmého května již ležela v nemocnici. Když dala vědět na Facebook, že leží v Ilavě, lidé jí psali, že na ni myslí a drží jí palce. Podporu na Facebooku měla obrovskou. A vlastně má doposud. Na jejím profilu je hromada příspěvků od lidí, kteří chtěli zanechat nějakou poslední vzpomínku. Všichni připomínají, jak úžasná máma a silná žena Dana byla.

zbohom-velka-bojovnicka

A našli se další odvážlivci, kteří se nebojí požádat na Facebooku o pomoc. Tentokrát ji totiž bude potřebovat malá Melody, která zůstala bez maminky. Tu jí ani všechny peníze světa nevynahradí…

dana-cvetkovska

Dana udělala to, co mohla. Některé věci v životě prostě neovlivníte. U těch, které můžete, byste se měli snažit. Vždyť je kolem nás spousta podobných případů, které nás mohou inspirovat. Lidé dokáží velké věci, když je mají pro koho dělat. Když se šťastného konce nedožila Dana, doufejme aspoň, že její zlatíčko Melody bude mít šťastný život.

Fotografie: Facebook

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru