Airbnb proti konkurenci: Koupili startup RentMethod a následně propustili veškeré jeho zaměstnance

Airbnb ví, jak si poradit s konkurencí. Nechce se pouštět do fair boje, proto konkurenční startup koupili a o měsíc později ukončili, veškeré zaměstance propustili a nechali si původní zakladatele.

Na internetu existuje miliony návodů o tom, jak se efektivně zbavit konkurence. Musíte být lepší, dbejte na detailech atd. Ale buďme upřimní, všechny prvky fair konkurenčního boje jsou na dlouhou trať a než stačíte konkurenci zcela vymýtit, objeví se další. Proto existuje ještě jeden způsob, který vyžaduje však dostatek finančních prostředků. Jedná se o věc, kdy dojde k akvizici a následnému zrušení dané společnosti a samozřejmému přetáhnutí zákazníků. Sice způsob drastický, ale na 100% účinný.

Screen-Shot-2015-08-13-at-11.47.56

„Goodbye and thank you from RentMethod“

O tom může říci své i startup Airbnb, který před nedávnem utratil neznámou částku za startup RentMethod. Ten mimochodem založila dvojice Willem Bult a Greg Sirotek. Avšak Airbnb nemá v plánu se nadále starat o již zaběhnutý startup, proto posledním dnem měsíce srpen končí jeho veškeré aktivity. Co se týče jejich zaměstnanců, ty jsou bohužel bez milosti propuštěni. Jediné, co z celé akvizice zbyde, jsou dva původní zakladatelé, kteří přecházejí do Airbnb.

Co je to RentMethod?

Jak již název startupu napovídá, jednalo se u službu, jenž poskytovala od roku 2012 pronájem domů – plánování prohlídek, dále správu nájemníků, zaplacených nájmů anebo i služby realitních agentů.

Zdroj: VentureBeat, foto: creativebloq

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru