Amazon rozdá miliony ve své nové virtuální měně

Amazon před pár dny představil nový způsob placení pro majitele tabletů Kindle Fire. Kromě možnosti placení přes kreditní kartu v obchodech Amazon Appstore jim v květnu přibude virtuální měna „Amazon Coins“, která bude sloužit na nákup doplňků do aplikací či her určených pro Kindle Fire.

Na začátku se nové virtuální platidlo dostane „do oběhu“ v omezeném rozsahu. V květnu bude zpřístupněno ve Spojených státech, přičemž Amazon ho chce okamžitě zpopularizovat. Pro uvedený účel daruje uživatelům desítky milionů dolarů v podobě Amazon Coins.

Výhodou speciální měny bude jednoduchá směnitelnost na dolary a naopak. Za jednu jednotku Amazon Coins dostanete penny, tedy 0,01 dolaru (0,19 korun). Princip fungování bude podobný jako při službě Xbox Live, kde Microsoft využívá Microsoft Points.

Motivem zavedení nového platidla je zvýšení prodeje aplikací. Podle odborníků totiž lidé utrácejí peníze ve virtuální podobě rychleji než jejich reálný ekvivalent. Vycházejí přitom z analýzy nákupů zaplacených platební kartou nebo hotovostí, doplňuje Wired.

Pro vývojáře aplikace půjde z tržby 70 procent, stejně jako při nákupu za standardní menu. Zajímavostí je, že v případě Amazonu připadá na jednoho uživatele více vydělaných peněz než u jiných výrobců zařízení s Androidem.

Aby byly aplikace dostupné za „Amazon Coins“ hned od spuštění systému, vývojáři je musí do něj zařadit nejpozději do 25. dubna.

Nová měna bude spuštěna v květnu tohoto roku a zatím jen pro uživatele v USA. Zda přijde i do Evropy, neznámo.

Zdroj: zive.sk

Komentáře

Nahoru