Američanka si stáhla písničky, bude platit 1,5 mil. dolarů

Američanka si stáhla písničky, bude platit 1,5 mil. dolarů

Zákony ve spojených státech jsou nekompromisních a týká se to oblasti informatiky a internetu. Sama se o tom přesvědčila matka od rodiny z Minnesoty, kterou soud odsoudil k pokutě 1,5 milionu dolarů za nelegální stahování písniček ze sítě P2P. pro všechny uživatele internetu věc normální, pro americké úřady věc nepřijatelná a tvrdě trestná. Případ pirátky z Minnesoty vyvedla na povrch agentura AFP.

Ke vší smůle americké uživatelsky, byl tento případ použit jako odstrašující pro ostatní piráty, kteří by se rozhodli stahovat nelegálně muziku. Za stažení 24 písní prostřednictvím sítě P2P Kazaa, byla Američanka odsouzena k úhradě 62 500 dolarů za každou skladbu.

Americká asociace nahrávacího průmyslu (RIAA) si pochvaluje postup při řešení případu. RIAA řeší takovéto situace denně, ale většinou to nedosáhne až soudního jednání, jen se zaplatí vyrovnání ve výši pět tisíc dolarů. Američanka z Minnesoty bohužel k vyrovnání nepřistoupila, proto jednání nabralo rázu soudního, čehož teď může jen litovat.

V oblasti informatiky se zajímá o počítačovou grafiku. Spolupracuje s HC Oceláři Třinec a tvoří wallpapery pro jejich stránky a potisky do Fanshopu. Také spravuje web strakonického hokeje a je majitelem portálu o hokejové krajské lize. Dále se zajímá o první pomoc, kterou studuje více jak pět let a stará se o první pomoc ve škole. Navštěvuje střední a jazykovou školu ve Volyni, studuje obor přírodovědné lyceum.

Komentáře

Nahoru