Americká armáda uvolnila na trh novou technologii: Houbičky, které vám zachrání život

Injekční stříkačka, která je naplněná 92 houbičkami vám dokáže zachránit život – v tomto případě se nejedná o vtip, je to vynález americké armády, který už brzy poputuje mezi americký lid. 

Tato speciální náplň přichází na trh právě v době, kdy USA ovládla panika z ozbrojených útoků na školách. Celé to funguje tak, že malé houbičky, které vypadají jako tabletky, nasypeme do střelné rány. Houbičky se po kontaktu s krví do 20 sekund rozšíří a ránu okamžitě vyplní a díky tomu zastaví krvácení. Jedná se zatím jen o dočasné a provizorní řešení, ale když jde o sekundy i tento vynález může hrát v záchraně života velmi významnou roli.

Podle statistik je ze střelných útoků 30 – 40% úmrtí způsobených vykrvácením. Z tohoto čísla podlehne od 33 do 56% lidí ještě před příchodem do nemocnice.

,,Je skvělé, že můžeme přinést tuto technologii civilistům a pomoct tak zachránit lidské životy,“ uvedl William Maisel.

xstatbeforeafterZdroj: Startitup

Natálie je další ženou v naší redakci magazínu Objevit.cz (celkově čtvrtou :-)). Věnuje se převážně novým technologiím, marketingu a sociálním sítím. Natálie se zajímá také o zdravý životní styl a pomocí Instagramu se snaží motivovat a inspirovat ostatní fitness nadšence.

Komentáře

Nahoru