Anketa: Drupal, WordPress, Joomla! nebo jiný?

Anketa: Drupal, WordPress, Joomla! nebo jiný?

V dnešní anketě bychom sen Vás rádi zeptali, jaký používáte redakční systém a proč. Skrze anketu můžete hlasovat a skrze komentáře nám říci, proč zrovna tento systém. Jaké má podle Vás výhody, na co se hodí nejvíce a proč bychom jej měli používat. Rozhodli jsme se vybrat tři dané systém – Drupal, WordPress a Joomla!, přičemž můžete hlasovat i pro jiný systém, jehož jméno můžete sdělit do komentářů. Děkujeme. Skrze anketu se můžete dozvědět, jaký systém je podle našich čtenářů nejoblíbenější a proč a třeba si tak můžete vybrat i ten svůj, pro Vaše budoucí stránky.

[poll id="16"]

Drupal je redakční systém napsaný panem Driesem Buytaertem. Živě jej můžete zahlédnout například na stránkách bílého domu Whitehouse.gov a dalších internetových magazínech a portálech. Systém je proslulý svým složitějším ovládáním a modifikováním. Je určen spíše pro pokročilejší uživatele.

WordPress je další bezplatný redakční systém určený spíše pro blogy. Jeho vývojáři jsou pánové Matt Mullenweg, Ryan Boren a Donncha O Caoimh. Je často aktualizovaný, poslední aktualizace vyšla 15. února (2.9.2) a existuje na něj tisíce doplňků. Živě jej vidíte například na našem magazínu.

Joomla!, jakožto další publikační systém, je také bezplatná a vyvíjí ji OSM Development Team. Její název je odvozem od svahilského slova „jumla“, což v překladu znamená „všichni dohromady“ a vyslovuje se „džumla“. Systém je starý přibližně 10 let a vidět jej můžete na mnoha internetových portálech.

Využíváte redakční systém WordPress? Pokud ano, určitě jste se někdy zamýšleli nad otázkou, jak svůj web na tomto systému vylepšit. My, jako správní uživatelé WordPressu, jsem se rozhodli sestavit žebříček nejzajímavějších pluginů, které doporučujeme. Najdete je v tomto článku.

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru