Aplikace převádí realitu do mluveného slova. K čemu? Ulehčí život slabozrakým

Aplikace převádí realitu do mluveného slova. K čemu? Ulehčí život slabozrakým

Bez smartphonu by se už pomalu nedalo existovat a co by to bylo za smartphone, kdybychom neměli internetové připojení a také aplikace různého druhu. Každý den se vyvíjejí nové aplikace, které nám mají ulehčit život.

Svět aplikací se týká i lidí s postižením zraku. Ti, potřebují technologii snad ještě více. Díky nově vytvořené aplikaci si budou moci zajít na nákup nebo rozeznat bankovky v peněžence. To však není všechno. Aplikace je schopna odhadnout věk člověka nebo rozeznat, zda má dotyčný brýle či ne.

RWcVtH

Aplikace funguje prostřednictvím fotoaparátu, který dnes má každý mobilní telefon. Vše, co je zachycenu fotoaparátem, je převedeno do mluvené řeči a přetlumočeno slepému člověku.

Byla vytvořena společností Microsoft. Už teď je volně dostupná pro zařízení používající operační systém iOS. Můžete si ji bezplatně stáhnout na AppStore a vyzkoušet si její funkce. Přečte dokonce etiketu u potravin. Pro Android zatím k dispozici není.

Aplikacím pro postižené lidi se dlouhodobě věnuje Apple, ale na tuto oblast se začíná zaměřovat stále více firem. Aplikace se jmenuje Seeing Al. Al je umělou inteligencí, která popisuje rozšířenou realitu.

Technologie by měla jít vpřed užitečným věcem a ulehčovat lidské životy. Zvláště pomáhat lidem se zdravotním postižením. Seeing Al je jedním z pomocných kroků

Zdroj, text/foto: microsoft.com

Štítky: ,

Zajímá se o psychologii, filozofii a pozitivní myšlení. Pravidelně se věnuje modernímu tanci a sportování. Ve volném čase spravuje svůj blog. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla. Stále studuje na univerzitě, ale práce je jejím koníčkem. Cíl je cesta, na které zdoláváte překážky, které vás posilují.

Komentáře

Nahoru