Apple a Facebook podpoří kariéru žen. Pokryjí náklady na zmrazení jejich vajíček

Apple a Facebook podpoří kariéru žen. Pokryjí náklady na zmrazení jejich vajíček

Známé technologické společnosti Apple a Facebook zaplatí svým zaměstnankyním náklady na zmazení vajíček až do výše 20 000 dolarů. Chtějí tak ženám umožnit rozvíjet svou kariéru, aniž by obětovaly svou šanci mít později děti.

Společnosti Facebook a Apple chtějí svým zaměstnankyním poskytnout možnost věnovat se plně své kariéře, aniž by přišly o šanci mít v budoucnu děti. Pokryjí totiž náklady na zmrazení jejich vajíček. Dle informací NBC News Facebook začal se svým programem nedávno a tuto možnost již svým zaměstnankyním nabízí, Apple začne tuto výhodu poskytovat od ledna 2015.

miRm.apple_fb_vajicka_jpg

Apple a Facebook podpoří kariéru žen zmrazením jejich vajíček

Jeden odběr vajíčka stojí 10 tisíc dolarů, přičemž jeden rok skladování vyjde na 500 dolarů. Právě období, kdy začíná klesat plodnost ženy, je v mnoha případech vnímáno jako velmi příznivé pro kariérní postup, a ženy se musí rozhodnout, zda svou kariéru budou obětovat.

NBC tvrdí, že Apple a Facebook jsou prvními významnými zaměstavateli, kteří zafinancují zmrazení vajíček z jiných než zdravotních důvodů.

zdroj: itnews,businessinsider

Zajímá se o Internet, optimalizaci webů a nové trendy v oblasti IT. Má ráda cestování, Skotsko, dobrou hudbu a své Donské sphynxe, kteří jí při psaní často dělají společnost. Stále hledá nové výzvy a každý den se probouzí s úsměvem, protože vždy může být líp, ale i hůř. Ráda Vám zprostředkuje informace, které Vás budou zajímat a bavit.

Komentáře

Nahoru