Apple chystá program výměny baterií pro iPhone 5

Apple chystá program výměny baterií pro iPhone 5

Pokud vlastníte iPhone 5 a zdá se vám, že ho ještě nemáte tak dlouho a přesto baterii musíte nabíjet častěji, než je obvyklé, měli byste zpozornět. Apple oznámil, že bude baterie telefonům, které musí být častěji nabíjeny, vyměňovat. Bude se to ovšem týkat jen iPhonů 5, které byly zakoupeny od září 2012 do ledna 2013.

Na stránce o výměnném programu si pomocí sériového čísla můžete zjistit, zda se jedná i o váš telefon. Sériové číslo najdete v nastavení telefonu: Nastavení -> Obecné -> Informace.

serial-number-1

Pokud se to týká i vás a toužíte po výměně baterky, nezbývá vám než odnést svůj telefon k nějakému poskytovateli Apple služeb. Než tak ale uděláte, měli byste zálohovat svá data pomocí iCloud nebo iTunes, vypnout službu Najít iPhone a resetovat telefon do továrního nastavení.

Apple někdy prostě uzná, že je potřeba vadnou část vyměnit

Od pátku běží program jenom v USA a Číně, nicméně od 29. srpna by měl být dostupný i v ostatních zemích. Neváhejte ale, protože možnost výměny baterky platí jen dva roky od data zakoupení iPhonu 5 nebo nejdéle do 1. března 2015.

Kromě programu na výměnu baterií má Apple také program pro výměnu vadných tlačítek iPhonu 5. Nemyslete si, že ale Apple tahle bezplatně vyměňuje všechno. U některých iPhonů 5S se rovněž zdá, že mají vadné baterie, ale v tomto případě se Apple rozhodl, že výměnný program spouštět nebude, ať si to každý vyřeší individuálně. Jak už jsme ale psali ve článku, kde jsme vám radili, jak prodloužit životnost baterie vašeho iPhonu, pokud přijdete s vadnou baterií, nemáte moc šance na její výměnu. Apple ji totiž otestuje a v testu se opravdu u málokteré prokáže, že by byla vadná.

Zdroje: Arstechnica, Macrumors, fotografie: Apple, Flickr - Nuno Quina

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru