Apple je jako Hitler, říká čínský CEO společnosti LeTV

Výrobci smartphonů s Androidem měli vždy tak trochu tendenci zpochybňovat iOS a utahovat si z něj. V Číně nedávno vznikla kampaň, za kterou stojí společnost LeTV. CEO společnosti a miliardář Jia Yueting na svém profilu v rámci sociální sítě Weibo zveřejnil obrázek, kde je systém Applu přirovnáván k nacismu. Místo hákového kříže je na obleku postavičky znázorňující Adolfa Hitlera vyobrazeno logo společnosti Apple.

CEO čínské společnosti LeTV, Jia Yueting, na svém profilu zveřejnil obrázek, kde přirovnává systém Applu k Hitlerovi. Postavička představující Adolfa Hitlera má na oblečení místo znaku hákového kříže vyobrazeno logo společnosti Apple. 

Reklama na smartphone LeTV X900

Tato reklamní kampaň vznikla při příležitosti prvního smartphonu, který dotyčná čínská společnost LeTV uvádí na trh. Velmi agresivní reklama na smartphone s názvem LeTV X900, která se objevila na sociální síti Weibo se nebála Apple přirovnat k novodobému nacismu. Vojevůdce v reklamě hajluje a nad dveřmi, které představují smartphone je nápis „svoboda versus tyranie“.

hi_res_apple_hitler_full.0

Zmíněný text v horní části plakátu porovnává systémy Android a iOS  - „Svoboda versus arogance a tyranie“. Tato kampaň má poukázat na fakt, že Apple potlačuje inovace a poškozuje zájmy uživatelů, zatímco v rámci systému Android je vše dovoleno.

zdroj: theverge.com foto: pixabay.com

Zajímá se o Internet, optimalizaci webů a nové trendy v oblasti IT. Má ráda cestování, Skotsko, dobrou hudbu a své Donské sphynxe, kteří jí při psaní často dělají společnost. Stále hledá nové výzvy a každý den se probouzí s úsměvem, protože vždy může být líp, ale i hůř. Ráda Vám zprostředkuje informace, které Vás budou zajímat a bavit.

Komentáře

Nahoru