Apple kupuje výrobce senzoru Kinect

Minulý týden to byla teprve spekulace, teď už je to fakt. Apple skutečně kupuje PrimeSense, společnost zodpovědnou za technologii v původním Xbox 360 Kinect. O akvizici se mluvilo již v červenci, ovšem tehdy PrimeSense neoficiálně zamítl specifikace o tom, že by měl být prodán za 280 milionů dolarů.

Celé je to o čase. Po měsících přetrvávajících spekulací a pověstí Apple včera konečně potvrdil, že koupil izraelskou firmu PrimeSense. Některé zprávy tvrdí, že se cena pohybovala mezi 300 a 350 miliony dolarů, jiné zdroje zase, že to bylo až 360 milionů dolarů.

„Apple čas od času kupuje menší technologické společnosti a obvykle o svých plánech nebo cílech nemluvíme,“ uvedl mluvčí Apple.

Zní vám to povědomě? Ano, přesně tohle Apple říká pokaždé, když kupuje nějakou společnost.

Mluvčí PrimeSense uvedl následující: „Můžeme potvrdit dohodu s Apple. Ale dále to v této situaci nemůžeme komentovat.“

Takže se toho prakticky vůbec moc nedozvíme. Proč je to tedy taková závratná zpráva?

PrimeSense kinect

Jde tady především o souvislost s nápady, co se asi Apple chystá s technologií PrimeSense dělat. O této otázce se však můžeme opravdu jen dohadovat. Vzhledem k tomu, že je PrimeSense dost spojený s Microsoftem a jeho Kinectem, není těžké si představit, jak se Apple pokouší proniknout do našich obývacích pokojů. Třeba se dočkáme iTV. A nebo taky něčeho úplně jiného – viz video nahoře.

Zdroje: The Verge, All Things D, Slashgear

Komentáře

Nahoru