Apple musí vyměnit vadné hard disky na počítačích iMac

Zákazníci, kteří si koupili počítače iMac od října 2009 do července 2011, budou mít možnost výměny vadných hard disků. Nejedná se o první selhání hardware. Společnost Apple musela měnit v roce 2007 již disky MacBook značky Seagate.

Původně se předpokládalo, že výměna proběhne pouze u disků prodaných od května do července 2011, ale vady byly nalezeny u dalších sérií. Vadné jsou disky o objemu 1 TB, které byly instalovány na 21,5 a 27 palcových modelech iMacu. Program výměny bude probíhat buď ve tříleté garanci od doby prodeje, nebo do 12.dubna 2013 podle toho, které datum nastane později.

iMac

Vlastníci iMacu budou kontaktováni prostřednictvím emailu, který zadali při registraci produktu nebo mohou na oficiálních stránkách Apple zjistit podle registračního čísla, zda se jedná o vadnou sérii.

Společně s Western Digital společnost Seagate kontroluje 90 % trhu hard disků. Zbývající podíl na trhu má Toshiba. Seagate snížila odhad zisku za IV.čtvrtletí o 5 – 7 % oproti odhadovaným 4 miliardám dolarů.

Zdroj: News CNet

Komentáře

Nahoru