Apple obviněn ze spolupráce s NSA. Do každého iPhonu má údajně NSA přístup

Apple obviněn ze spolupráce s NSA. Do každého iPhonu má údajně NSA přístup

Podle dostupných informací má bezpečnostní agentura NSA přístup do každého iPhonu. Jak se tam dostane to nikdo neví, na adresu Apple jsou nyní směřována obvinění, které společnost odmítá. 

Kauza Edwarda Snowdena přinesla jisté obavy, aktuálním tématem je bezpečnost. Aktuálně se většina technologických gigantů snaží očistit od údajné spolupráce s tajnými složkami NSA. Ale neustále jim to „hraje do karet“, neboť se objevují důkazy, které ukazují na pravý opak (tzn. na spolupráci s NSA).

V hledáčku: Apple

Nyní se dostal do vážného obvinění samotný Apple. Německý deník Der Spiegel uvedl, že NSA může použít „mocný nástroj“, který umožní sledování prostřednictvím jejich softwaru (spyware) do každého smartphonu, který používá operační systém iOS.

apple_primesense

Apple obviněn ze spolupráce s NSA

„Dropout Jeep“

NSA pracuje na projektu s názvem Dropout Jeep , který dokáže získat veškerá uživatelská data včetně k přístupu do fotoaparátu a snímání hlasu prostřednictvím mikrofonu, už od roku 2008. Jelikož materiály neobsahují potřebné podrobnosti, musíme se pozastavit nad tím, jak NSA dokáže iPhony infiltrovat.

iphone_5s_apple_store_hero_0

Jak se dostane NSA do iPhonu? Záhada…

Dvě varianty, která je správná?

Jednou z variant je, že dokáže nainstalovat do zařízení svůj sledovací program, musí ale používat pokročilou technologii. Další variantou je přímá spolupráce mezi společnostmi, což Apple odmítl.

Jak to celé dopadne, to je ve hvězdách…

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru