Apple porušil patent a bude platit rekordní pokutu

Apple porušil patent a bude platit rekordní pokutu

Neskutečných 625 milionů dolarů by měl podle rozhodnutí federálního soudu v Texasu zaplatit Apple společnosti Mirror Worlds, kterou založil David Gelernter z univerzity Yale. Tato společnost prý vlastní patenty na technologie hojně využívané Applem. Jedná se o desktopový vyhledávač Spotlight, Time Machine a hlavně o Cover Flow, který je využíván nejen v iTunes, ale rovněž na iPodech a iPhonech. Cover Flow se dá popsat jako efekt pro prohlížení náhledů hudebních alb.

Rozhodnutí soudu však nemusí být konečné. Apple nesouhlasí s tím, že porušil všechny tři patenty a pokud se odvolá, mohla by pokuta klesnout na 208 milionů dolarů. Pokud je však pokuta konečná, stane se Apple součástí kronik, jelikož podobná výše pokuty je skutečně nejvyšší svého druhu…

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru