Apple se rozhodl přidat virtuálního asistenta Siri do OS X

V současné době je inteligentní osobní asistent a navigátor – Siri – dostupný pro Apple Watch, čtvrtou generaci Apple TV a všechna iOS zařízení. Nicméně technologický gigant se rozhodl pokročilou umělou inteligenci zakomponovat také do osobních počítačů a notebooků s operačním systémem OS X. Funkce Siri zjednodušuje ovládání a zlepšuje uživatelské zkušenosti, a proto se takový krok ze strany společnosti očekával.

Virtuální asistent Siri by se měl do operačního systému dostat společně s jednou z aktualizací, přičemž uvolnění takové aktualizace se předpokládá během podzimu. Jablíčková společnost během červnové vývojářské konference WWDC 2016 představí obsah aktualizačního balíčku 10.12 s podrobnými informacemi.

Poprvé se inteligentní asistent Siri objevil v zařízení iPhone 4s v roce 2011. Za dobu své existence si prošel mnoha vylepšeními. Aktuálně představuje užitečného pomocníka k snadnému vyhledávání informací, zodpovídání otázek a k realizaci určitých úkolů. Podívejte se na GIF, který vám představí, jak by mohl virtuální asistent fungovat na platformě OS X.

siri-el-capitan

Zdroj / Foto: Apple Insider

Každý to rád bez pravopisných chyb.

Komentáře

Nahoru