Apple vyvíjí nový ovladač pro hbité prsty hráčů na iOS

Apple vyvíjí nový ovladač pro hbité prsty hráčů na iOS

Společnost Apple vyvíjí nový ovladač pro hry na zařízeních s iOS. Plánuje dostat na trh komponent, který bude přitažlivý pro zájemce o hry na senzorových displejích.

Pokud je informace pravdivá, bude zařízení od Apple konkurovat řešení iControlpad a Gametel Wireless Controller pro iPhone a pro iPad – iCade joysticku Fling. Vývoj podobného řešení je pro Apple perspektivní, protože hraní her je v mobilních zařízeních na vzestupu.

Podle společnosti Distimo právě stahování her z Apple App Store dosáhlo u placených služeb v únoru cca polovinu obratu. Například série her Angry Birds od Rovio nepotřebuje složité ovládání a může se ovládat jedním prstem.

Zvyšuje se také podíl her prodávaných v online obchodu Apple, které potřebují složitější ovládání. Tyto hry byly většinou vytvořeny pro jiná zařízení a pro iOS byly pouze „adaptovány“.

Apple potřebuje komerční úspěch prodeje iPadu třetí generace. Proto se snaží pro displej Retina s rozlišením 2048 x 1536 bodů najít co nejširší využití. A hráči her jsou nepochybně zajímavým segmentem trhu.

Zdroj: AnandtechITProportal

Štítky: , , ,

Komentáře

Nahoru