Apple získal patent na „slide to unlock“ a dotekovou klávesnici

Apple získal patent na „slide to unlock“ a dotekovou klávesnici

Před několika lety Apple podal několik zajímavých patentů. Dlouhé tři roky trvalo, než se americký patentový úřad rozhodl a uznal dvě technologie jako skutečně „applovské vynálezy“. Patentový úřad v Americe je přehlcen novými patenty, pokud se však řeší technologie některé z firem jako Microsoft či Apple a jiných, vždy je u toho spousta poprasku.

Dva nové přírůstky do patentů jsou dvě grafické uživatelské nadstavby. První je „slide to unlock“. Jedná se o pouhé odemčení obrazovky iPhonu, kdy po přejetí prstem po speciálním posuvníku se iPhone odemkne. Tato technologie je už užívaná u spousty jiných výrobků nejmenovaných konkurenčních firem, ale teprve teď na ní Apple může něco vydělat. Druhým přírůstkem je virtuální klávesnice, kde po kliknutí se zobrazují náhledy právě stisknutých písem, stejný situace jako u prvního patentu. Také hojně užívané jinými firmami.

Není pochyb, že návrháři, kteří používají spousty nápadů od Applu, se snaží každému do ruky vtisknou něco osobitého z jablečné legendy.

Komentáře

Nahoru