Balíkonoš na BarCampu v Ostravě

Startup Balíkonoš, kterému u nás na Objevit věnujeme část obsahu se před týdnem vydal do Ostravy na další oblíbenou akci BarCamp. A co všechno je doprovázelo? Přednášky, pití drinků a rozhazování vizitek… 

Vydali jsme se s kolegou a spoluzakladatelem Balíkonoše Filipem do Ostravy na BarCamp, pořádaný kluky z NetDevelo s.r.o., kteří provozují e-shopové řešení Shopsys. Jelikož je Ostrava z ruky a komfort D1 neúnosný, zvolili jsme cestu vlakem. Z rána si toho moc nepamatuju, protože vlak odjížděl už v 6:11, jen podotknu, že Filip zaspal a můj telefonát v 5:50 ho vzbudil. Kluk šikovná to z postele až do vlaku stihnul za cca 8 minut, což si říká o zápis do Guinessovky. Cesta tam vlakem Eurocity byla naprosto v pohodě, říkám to proto, že zpátky už to bylo o něco horší.

Po příjezdu do Ostravy jsme se taxíkem přesunuli na místo konání do Ostravské Báňské Univerzity. Nutno říct, že to tam mají opravdu pěkný. Přijeli jsme o 45 minut po zahájení, nemůžu se tak s Vámi podělit o začátek akce.

Žlutá trika – poznávací znamení

Při registraci nám udělali radost. Hned jak jsme vytáhli naše dnes již pověstná žlutá trika, zaznělo potěšené “ááá, kluci z Balíkonoše jsou tady, super”. Vůbec byli po celou dobu akce všichni nadšení, že kuci z Prahy zavítali do tej jejich Ostravy.

2014-11-22 13.53.53

A teď už k samotným přednáškám. Hned první přednáška od Lukáše Greňe z Moravio.cz byla TOP. Téma „Fail Story – otevřená zpověď“- mně osobně velmi blízké. Člověk prostě musí v životě spoustu věcí posr*t, aby se něco naučil a Lukáš to podal skvěle. Přednáška by se asi dala shrnout jednou větou – Není důležitý kolik ran dostaneš a kolikrát spadneš na zem, ale to, kolikrát se zvedneš a pokračuješ dál. Zaslouženej potlesk.

Místo oběda jsme do sebe natlačili něco z připraveného občerstvení a šli na panelovou diskusi  na téma „Proč se startupem do Silicon Valley“. Jasně, všichni bychom tam se svými projekty chtěli být, ale co pro to udělat a jak na to. Jan Laštůvka z Monkeydata.cz, Marcel Láža z Futurelytics a kluci z PresentiGo (Jan Tkáč a Adam Mrštík) – opravdu kvalitní uskupení na toto téma, zvláště proto, že všichni ve Valley byli nebo jsou, někteří tam mají své kanceláře.

Jak navazovat kontakty

Z celé diskuse vyplynulo, jak důležitý je networkingovat, pokecat se správnými lidmi a rozhazovat vizitky na všechny strany. Na místě je spousta úspěšných českých projektů a tak tam nikdy nebudete sami. Druhá věc je vytvářet si LinkedIn profil a navazovat co nejvíce spojení s lidmi, které potkáte, protože možná to nebudou zrovna ti, které potřebujete potkat, ale s největší pravděpodobností je někdo ve Vašich spojeních bude znát.

Dál jsme se něco dozvěděli o nejčastějších právních chybách, které dělají online podnikatelé. Přednášela Lucka Radkovičová. Nešetřete na právním poradenství, vyplatí se to.

2014-11-22 13.42.00

Další TOP přednášku měla Sabina Smejkalová z Moravio.cz. Už název přednášky Vás jistě zaujme - „Říkají mi domina: Mrskám klienty pro jejich dobro“. Najdětě si video, to se nedá popsat…  :-)

Poslední přednáška a pak hurá na afterparty

Posledním přednášejícím byl Jirka Chomát, téma „Offline je důležitější než online“. Jirka vyprávěl o vzniku jeho projektu Bowtie Lower. Motýlky na míru a pro každou příležitost. Po Jirkově přednášce už jen pár slov na závěr a jelo se na afterparty, která se konala ve známém klubu Fabric.

2014-11-22 17.05.25

A jako obvykle, tam prostě musíte bejt. Kde jinde se seznamovat a rozhazovat vizitky než u drinku, ve společnosti pěknejch slečen a za zvuku živé kapelky. Před půlnocí nám jel vlak zpátky do Prahy. Už to nebyl Eurocity, ale klasickej rychlík, tedy bez jídelního vozu a funkčních zásuvek. Dodávám, že jsme jako správní e-podnikatelé měli naši jízdenku jen elektronicky a všechno, včetně telefonů se za ten den prostě vybilo.  Navíc jsme si nekoupili nic k pití ani k jídlu. O zábavu bylo teda postaráno. Podrobnosti osobně někde u drinku. Těšíme se na Vás. Čau a ať se Vám daří!

2014-11-22 13.02.01-1

 Autor: Martin Jareš (Balíkonoš.cz),  Business director & Co-founder

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru