Barack Obama je asi první prezident, který programuje v Javascriptu

Americký prezident Barack Obama si vyzkoušel v rámci akce Hour of Code kódovat v Javascriptu. A vypadá to, že mu to i celkem šlo!

Představa našeho prezidenta Miloše Zemana, jak sedí za obrazovkou svého počítače, může být pro nejednoho člověka vyslovenou noční můrou. Avšak v Americe je toto běžné, neboť se právě před nedávnem ukázaly nevídané schopnosti amerického prezidenta v kódování. Jak? V rámci akce Hour of Code, která podporuje studenty v rozvoji svých programátorských znalostí, si i Barack Obama vyzkoušel, jaké je to kódovat v Javascriptu.

obama

Pro vás jako pro klasické uživatele internetu to znamená, že byste měli otočit svůj život a učit se novým věcem. Proč by se prezident nemohl naučit kódovat? A proč byste se to nemohli naučit i vy? Doporučujeme vyzkoušet třeba KhanAcademy, kde vás provedou úplnými začátky.

Zdroj/foto: TC

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru