Barvoslepý fotograf fotí úchvatné pohádkové krajiny

Jak může hluchý skladatel skládat a barvo-slepý fotograf fotit? Zázrak, umění, láska k řemeslu… Pro nás nepochopitelné, pro fotografa hobby, s kterým si vypěstoval vztah jako matka k dítěti. I přes jeho značná omezení však dokáže nafotit neuvěřitelné krajiny, které by jen tak nějkdo nezvládl.

Asi vám někdy vrtalo hlavou, jak jeden z nejvýznamnějších hudebníků mohl ohluchnout a dál skládat, i když své výsledné dílo nikdy neslyšel. Nyní si to trošku přetransformujeme k fotografům. Takže, jak je těžké fotit barevně, když jste barvoslepí? Na tuto (ironickou) otázku vám odpoví německý fotograf Kilian Schönberger, který je bohužel, jak jsem říkal, barvoslepý. I přes toto značné omezení se mu povedlo a vyfotil doslova neuvěřitelné pohádkové krajiny. 

Autor uvedl také, že velice rád cestuje a jeho nejoblíbenější destinací jsou Norsko, Skotsko a Island, odkud pochází i některé z následujících fotografií.

bs1 bs2 bs3 bs4 bs5 bs6 bs7 bs8 bs9 bs10 bs11 bs12 bs13 bs14 

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru