Budeme si místo hesel pamatovat to, že nemáme zapomenout na pilulku?

Hesla: Jsou všude a většina z nás si jich musí pamatovat několik. Jsou také nejslabším článkem v řetězci ověřování, protože lidé si prostě nejsou schopni pamatovat velké množství hesel.

Regina Dugan, viceprezidentka Motoroly, navrhla na konferenci D11 řešení: prášky a tetování.

„Ověřování je nepříjemné,“ řekla jednoduše na konferenci.

Ověřovací vitamin

Jeden nápad, který Motorola předvedla, byla pilulka – ověřovací vitamin. Jeden z kolegů Reginy Dugan ukázal malou tabletku, který obsahovala elektronický čip. Poté, co někdo spolkne pilulku, žaludek se chová jako elektrolyt v baterii čipu a dodává mu energii. Pilulka tedy nepotřebuje žádné baterie – energii dodávají žaludeční kyseliny.

Čip má spínač, který se zapíná a vypíná, vytváří tak 18-bitový signál – stejný jako EKG. Ověřovat by se pak mohlo pouhým dotykem, protože lidské tělo vede elektřinu. Dotknete se telefonu nebo notebooku a jste přihlášeni.

eating-pills

Polykací senzory jsou nyní testovány na platformě společnosti Proteus Digital Health. Ta je schválena regulačními orgány v EU i USA, takže zde není žádná legislativní bariéra.

Elektronické tetování

Pro Motorolu teď ale zbývá ještě jedna otázka. Co se bude lidem líbit více? Pilulky nebo podobná inovace – elektronické tetování? To měla Dugan na sobě již během konference.

Není totiž jisté, zda bude uživatelům dost pohodlné každý den jíst prášky. Někteří berou i jiné pilulky či vitamíny, tak by se ten jeden prášek navíc lehce ztratil, ale pro někoho by to byla věc navíc, na kterou by musel myslet. Není také úplně jisté, jaké účinky by měly pilulky na trávení a zažívání.

Ať tak či onak, jedná se prozatím jenom o pokusy, které potřebují ještě trochu výzkumu, pokud by se měly začít masově využívat. Který způsob byste upřednostnili vy?

Zdroj: mashable.com

Komentáře

Nahoru