Budou nové Windows zdarma pro všechny?

Budou nové Windows zdarma pro všechny?

Microsoft pracuje na novém operačním systému Windows, který pro svoji úplnou funkčnost bude potřebovat připojení k internetu. A jakékoliv nadstandardní funkce se budou platit pomocí měsíčných poplatků. Tedy alespoň to tvrdí ruský zdroj, který se již mnohokrát ukázal být důvěryhodným.

Tyto informace prozradil Wzor. Tento tajemný ruský zdroj již dříve prozradil, jak bude vypadat aktualizace Windows 8.1. A nyní vyzradil, že Microsoft chystá cloudový operační systém.

Část systému by byla uložena lokálně, pravděpodobně v BIOSu a zbytek by se stahoval z internetu. Bez připojení k internetu by systém nabízel pouze ty nejzákladnější funkce.

Ale ani s trvalým připojením k internetu ještě není vyhráno. Podle Wzora totiž některé funkce budou zpoplatnění na bázi pravidelných měsíčních poplatků. Je ale nutné zdůraznit, že zatím se jedna pouze o spekulaci.

Dokáže Bing konkurovat „všemocnému“ Googlu? Microsoft si myslí, že ano.

Dokáže Bing konkurovat „všemocnému“ Googlu? Microsoft si myslí, že ano.

Dle nás je důvěryhodná, ale každý si to může vyložit jinak. Navíc podle Wzora bychom se této verze zdarma měli dočkat až někdy u desátých Windowsů – tedy až za pár let. Nicméně i dřívější uniklé dokumenty nasvědčují, že Microsoft se chce skutečně vydat tímto směrem.

V březnu Wzor uvolnil dokument, který naznačuje možný budoucí směr Microsoftu. Hlavním zdrojem výdělků by se měl stát vyhledávač Bing, který je v základu nastaven v každém zařízení s Windows.

Bohužel si nelze ověřit, jestli se jedná o pravé dokumenty či falzifikáty. Ale základní verze Windows zdarma pro každého by rozhodně nebyla překvapením. Poslední dobou totiž Microsoft experimentuje.

myce-wzor-windows8.1

Windows je zdarma na každém zařízení o velikosti uhlopříčky menší než 9 palců. Bude tomu tak i na desktopech?

Například zdarma poskytl systémy Windows a Windows Phone zařízením o velikosti uhlopříčky pod 9 palců. Díky tomu se může WP jednoduše rozšířit. Přitom před pár měsíci by takovýto postup nikdo nečekal.

zdroj: myce.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru