Bydlí v dodávce, pracuje v Praze a ve volném čase brázdí Evropou

Honza deset let žil v USA, kde si vybudoval lásku k penězům. Své vydělané peníze utrácel neustále za něco nového. Nicméně po návratu do České republiky svůj životní styl zcela změnil. Většinu roku bydlí v automobilu, pracuje v Praze a ve volném čase jezdí napříč Evropou. A nyní ho naplňuje bydlet v dodávce Mercedes-Benz Vito. Podívejte se, jak takový život vypadá.

Po návratu z USA chtěl Honza svůj život změnit, a proto se začal toulat přírodou a jezdit na kole. Ale jednou se dostal ke slovu vandwelling. Zjistil totiž, že tisíce Američanů žije v dodávkách, a proto si takové obydlí koupil také.

Život na cestách ho naplňuje

Honza pracuje pro americkou firmu, ale v Praze. Každý den usíná na jiném místě. Prostě tam, kde zaparkuje, tam spí. Bydlení v automobilu mu ušetřilo spoustu peněz, ze kterých zaplatil dluhy a poznal minimalismus. A je z něho šťastný člověk, protože není uzavřený mezi čtyřmi stěnami.

„Moc lidí ten život nechápe. Ale já zase nechápu jejich,“ dodal Honza ke svému způsobu bydlení.

Se svým pojízdným domem se dostal do Itálie, kam jezdí každý rok. A důvod? Itálie je pro něj taková menší Florida, kde žil. Palmy, teplo, pláže.

První pojízdný dům jménem VW T4

Jakmile si Honza udělal řidičák, koupil si za 70 000 Kč svou první dodávku – Volkswagen Transporter T4 z roku 1998 s automatickou převodovkou. Celkem do ní vrazil 150 000 Kč, protože byly nutné další technické opravy. Ale měl s ní velké plány.

obytny-vw-transporter-t4

VW T4

V této dodávce bydlel celkem asi půl roku, protože byly nějaké přestávky, kdy byl automobil na servisu. Jelikož se dost kradou, bál se o ni, a tak parkoval na placeném parkovišti. A majiteli dal nějakou korunu navíc, aby mohl v dodávce přespat.

Když odešla převodovka, dodávku prodal.

Druhý pojízdný dům jménem Mercedes-Benz Vito

Čtyři měsíce nato si koupil Mercedes-Benz Vito, ve kterém už bydlí asi rok. Auto ho vyšlo na 30 000 Kč a zhruba na stejnou částku vyšly i opravy. Nespornou výhodou pro něj bylo, že dodávka byla plně obytná. Předchozí majitel ji vybavil vybavením z UK, protože původní majitel bydlel v Londýně. A nechyběla plazmová televize, lednice a záložní baterie.

obytne-vito-v-noci-3-650x433

MB Vito

Elektřinu má vyřešenou bateriemi. A nikdy se mu nestalo, že by je zcela vyčerpal. A to si nabíjí zubní kartáček, baterie do fotoaparátu, notebook s tabletem a mobil. Hygiena je složitější, jelikož Honza nemá sprchu. Ale chodí se sprchovat do fitness centra. Za 500 Kč měsíčně si zacvičí a osprchuje se. A výhodou je, že jeho zaměstnavatel má také vlastní fitness centrum, kde může cvičit a sprchovat se.

drez-obytne-vito-650x488

Nechybí dřez a sporák

Toaletu vyřešil kyblíkem, bio odpadkovým pytlíkem a pilinami. Ale je to skutečná nouze. A když se mu chce na malou, stačí mu plastová lahev s širokým hrdlem. Horší je to s jeho přítelkyní, když u něj někdy přespává. To většinou parkují nedaleko křoví.

obytny-mercedes-vito-interier-2-650x488

Televizi a lednici odstranil, protože je nevyužíval.

Zateplení je z šedého koberce, protože je poměrně lehký. A topení nemá. Dokonce spal v automobilu, když bylo – 10 °C, ale pod peřinou měl teplo.

Parkování s dodávkou v Praze

S VW T4 parkoval na placeném parkovišti, jak už jsme výše zmínili. Bál se totiž, že mu ho někdo ukradne. Ale s novým obydlím parkuje prakticky kdekoliv. Má vytipovaných několik míst, kam se rád vrací. Ale záleží také na ročním období. V zimě parkuje tam, kde svítí celý den slunce. V létě zase tam, kde je spíše stín. Honza má vytvořený kanál YouTube. Občas se tedy stane, že ho na ulici někdo pozná.

honza-650x488

Seznamte se s Honzou.

Plány do budoucna

V letošním roce se chce Honza podívat do Polska a Španělska. Bohužel, víc toho nestihne. A příští rok v dubnu končí ve firmě. Pak se bude věnovat jen cestování.

Zdroj / Foto: Nomádem

Každý to rád bez pravopisných chyb.

Komentáře

Nahoru