Call Blacklist – komunitní černá listina telefonních čísel

Běžný den a běžné zazvonění telefonu, volá pro vás neznámé číslo az druhého konce linky se ozve: „Dobrý den, monitorovaný hovor, máte pár minut čas na krátký rozhovor?“. V tom lepším případě skládáte, v tom horším po dlouhých minutách pro vás nesmyslného rozhovoru litujete, že jste nesložili hned. Právě před těmito situacemi vás může ochránit nová aplikace pro Android s názvem Call Blacklist.

Používáním aplikace se stáváte anonymním členem komunity, která udržuje černou listinu telefonních čísel nechtěných a otravných volání. Následně pokud vám číslo z této černé listiny zavolá, jste o tomto upozorněn na displeji vašeho telefonu či notifikací. Celý seznam čísel se udržuje na serveru, čili byste měli být připojen na internet. Aplikace avšak obsahuje vyrovnávací paměť a udržuje si již nalezené čísla lokálně v telefonu. V praxi to znamená, že pokud jste nějaké číslo na listinu přidali nebo vám nějaké číslo z černé listiny zavolá, telefon si toto číslo uloží. Pokud například po pár dnech zavolá toto číslo opět, aplikace si poradí i bez přístupu na internet a upozorní vás, že je třeba si dávat pozor.

  

Telefonní čísla může přidávat kdokoliv ať už přes samotnou aplikaci nebo přes web na adrese www.callblacklist.com. K číslům se dají přidávat komentáře, proč číslo patří na listinu a také hlasovat o relevantnosti komentářů či daného telefonního čísla. Na základě těchto údajů si komunita nejen pomáhá, ale aplikace vám při upozornění na volání čísla ukáže relevantní komentář a vy se umíte rychleji rozhodnout, zda hovor přijmete nebo ne. Ověřovat se mohou jak příchozí, tak i odchozí volání. Dále se nabízí možnost ověřovat i hovory z telefonních čísel, které máte ve svých kontaktech, což je ale ve výchozím stavu vypnuto.

Podle údajů výrobce obsahuje databáze čísla z celého světa, přičemž pro Českou i Slovenskou republiku obsahuje tisíce záznamů. Celkově databáze obsahuje stovky tisíc záznamů. Při podobných aplikacích je důležitá také bezpečnost, protože se častokrát stává, že uživatelé dávají k dispozici celé spektrum osobních údajů a nezřídka i obsah svých kontaktů z telefonu. Zde výrobce deklaruje, že aplikace je bezpečná, nesbírá žádné osobní údaje o svých uživatelích a nezná ani jejich telefonní čísla. Jediné co uživatelé poskytují jsou pochopitelně ověřovány telefonní čísla. Aplikace je k dispozici zdarma v obchodě Google Play.

Download: https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.indeed.callblacklist.android

Web: http://www.callblacklist.com/

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru