Tisková zpráva: Canon přichází s novou platformou pro ukládání fotografií Irista

PRAHA, 5. června 2014 – Značka Canon představuje projekt Irista – pokročilou cloudovou platformu pro správu fotografií, která uživatelům nabízí nebývale snadný přístup a správu fotografických kolekcí.

Uživatelé dnes mají doslova tisíce digitálních fotografií, které jsou ale roztroušené napříč celou řadou zařízení. Platforma Irista nabízí řešení ve formě jednoho centrálního umístění všech fotografií. Irista, známá také pod názvem Project 1709, usnadňuje vyhledání jakéhokoli obrázku bez ohledu na to, jaké zařízení fotograf pro vytvoření snímku použil, včetně fotoaparátu či chytrého telefonu.

Platforma Irista vznikla na základě následující čtveřice požadavků uživatelů:

  • Jednoduchost použití: Nová platforma umožňuje velmi rychlé a snadné vyhledání libovolného snímku v albu
  • Připojení: Irista podporuje přímé sdílení fotografií s populárními sociálními sítěmi včetně sledování oblíbenosti a komentářů
  • Inspirace: Irista je jedním univerzálním místem pro práci s fotografiemi, pro zlepšení fotografických dovedností a pro získání maxima z jednotlivých snímků
  • Správa pro každého: Všechny fotografie jsou bezpečně uloženy na jednom místě a uživatelé k nim tak mohou přistupovat kdykoli a odkudkoli

Společnost Canon využila při vývoji platformy Irista své špičkové zkušenosti z oblasti zpracování obrazu a tato nová služba je tak ideální pro kohokoli, kdo hledá uživatelsky přátelské prostředí pro správu svých fotografií.  Irista se může pochlubit elegantním designem a bezkonkurenčním pohodlím. Uživatelé tak získají naprostou kontrolu nad svými fotoalby.  

Služba Irista podporuje širokou škálu typů souborů, nemá žádné omezení velikosti snímku a nové přírůstky nahrává do sbírky zcela automaticky. Elegantní uživatelské rozhraní využívá výkonnou indexaci, která umožňuje rychlé vyhledání konkrétního obrázku na základě mnoha různých kritérií. Čistý a přehledný dlaždicový design navíc podporuje filtraci souborů jak prostřednictvím časové osy, tak i pomocí označení, které definuje přímo uživatel. Irista umí vyhledat snímky například na základě data, místa fotografie, typu objektivu apod. K dispozici je také integrace se sociálními sítěmi, jako je Facebook či Flickr, která přímo z uživatelského rozhraní platformy Irista umožňuje publikaci snímků i následné sledování komentářů.

“Ve srovnání s minulostí dnes uživatelé pořizují podstatně více fotografií, které navíc ukládají na různá zařízení,“ říká Miloš Bejblík, marketingový ředitel společnosti Canon CZ. „S naší novou službou Irista jsme vytvořili platformu, která je aktuálně jedinou službou svého druhu. Od samého začátku jsme chtěli, aby byla opravdu uživatelsky přátelská. Ostatně i proto jsme při vývoji využili velmi silnou zpětnou vazbu, kterou jsme získali během betatestování. Irista je neocenitelná pro všechny, kteří si chtějí své fotografie dlouhodobě uchovat. Společnost Canon navíc bude tuto platformu i nadále zdokonalovat a uživatelé se tak mohou těšit na další funkcionality a výhody.“

Irista je k dispozici pro všechny fotografy a díky různým variantám předplatného, které se liší velikostí úložného prostoru v cloudu, vyhoví odlišným požadavkům každého uživatele. Vstupní úroveň je zcela zdarma, nabízí veškerou funkcionalitu platformy Irista a umožňuje uložit až 10 GB dat. Díky tomu je tato varianta vhodná zejména pro občasné fotografy a nadšence, kteří hledají ideální prostředí pro správu svých sbírek nebo konkrétních fotografických projektů. Pokročilí nebo profesionální uživatelé, kteří vyžadují velkou kapacitu, mají na výběr mezi variantou s 50 GB a 100 GB úložného prostoru. Platby za službu mohou být měsíční nebo roční.

Varianty předplatného platformy Irista:

  • Úložný prostor až 10 GB: Zcela zdarma bez jakéhokoli funkčního omezení
  • Úložný prostor až 50 GB: 4,99 EUR měsíčně nebo 49 EUR ročně
  • Úložný prostor až 100 GB: 10,99 EUR měsíčně nebo 109 EUR ročně

Nová služba Irista je již plně k dispozici, stačí se přihlásit na <insert URL>

 

- KONEC -

O společnosti

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů.

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon.cz.  

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru