Tisková zpráva: Canon vylepšuje svoji pozici v žebříčku Interbrand Best Global Green Brands

 

PRAHA, 21. července 2014 – Canon obsadil v letošním žebříčku Best Global Green Brands společnosti Interbrand 26. místo a o čtyři příčky tak vylepšil svoji pozici z roku 2013. Žebříček v souvislosti se společností Canon vyzdvihuje zejména implementaci udržitelných postupů v roce 2012 včetně snížení emisí CO2 v průběhu celého životního cyklu produktů. Společnost Canon dokonce snížila emise oxidu uhličitého téměř třikrát více, než bylo plánováno. Interbrand zdůrazňuje i fakt, že společnost Canon od roku 1990 nasbírala 310 tisíc tun použitých tonerových kazet. Nejenže tedy ušetřila 201 000 tun nových zdrojů, ale snížila také emise CO2 o přibližně 450 tisíc tun.

Výroční zpráva Interbrand Best Global Green Brands vychází z průzkumu uživatelů s cílem zjistit rozdíly mezi vlivem dané značky na životní prostředí a vnímáním tohoto dopadu ze strany zákazníků. V případě společnosti Canon je toto vnímání ve srovnání s minulým obdobím výrazně lepší a pro rok 2013 má tzv. Gap skóre u značky Canon hodnotu +6,56 (oproti +3,8 v roce 2012).

„Díky našemu závazku podpory udržitelného rozvoje můžeme našim zákazníkům poskytovat přidanou hodnotu, která jim usnadňuje naplňování jejich vlastních cílů z oblasti podnikání i udržitelnosti,“ říká Susan Stuart, ředitelka pro udržitelnost, Canon Europe, Middle East and Africa. „Udržitelnost je pro společnost Canon strategickou nutností a je neodlučně spjata s naším přístupem k podnikání. Základem naší firemní kultury je filosofie Kyosei, která odpovídá významu tohoto japonského slova – tedy žít a pracovat společně pro společné blaho.“

Interbrand v rámci zprávy Best Global Green Brands posuzuje pouze společnosti, které získají umístění v prestižním výročním žebříčku Best Global Brands. Mezi padesátku nejzelenějších společností se navíc dostanou pouze ty firmy, které uspějí z hlediska udržitelnosti i vnímání ze strany spotřebitelů.

 

- KONEC -

O společnosti

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

 

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů.

 

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon.cz

 

 

Komunikaci s médii zajišťuje:                                            Canon kontakt pro komunikaci:

 

Michaela Zábranská                                                            Radka Palánová

AC&C Public Relations, s.r.o                                              Canon CZ, s.r.o.

m: +420 736 751 162                                                       t: +420 225 280 390                         

e: canon@accpr.cz, michaela.zabranska@accpr.cz         e: radka.palanova@canon.cz

 

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru