Tisková zpráva: Canon získal čtyři prestižní ocenění TIPA

PRAHA, 23. dubna 2014 – Značka Canon získala čtyři ocenění od přední světové fotografické a tiskové asociace Technical Image Press Association. Ceny TIPA Awards jsou udělovány nejlepším produktům z oblasti záznamu obrazu, uvedeným na trh v předchozích dvanácti měsících. Společnost Canon byla i letos oceněna za technické inovace napříč celým svým rozmanitým produktovým portfoliem.

Ceny TIPA pro rok 2014 patří následujícím produktům značky Canon:

  • Nejlepší digitální zrcadlovka pro pokročilé uživatele: Model Canon EOS 70D
  • Nejlepší kompaktní fotoaparát pro expertní uživatele: Model Canon PowerShot G1 X Mark II
  • Nejlepší profesionální objektiv pro digitální zrcadlovky: Model Canon EF 200-400mm f/4L IS USM Extender 1,4x
  • Nejlepší inovace v oblasti záznamu obrazu: Technologie CMOS AF s dvojitými pixely

Porota TIPA je složená z redaktorů 29 předních světových fotografických časopisů z 16 zemí pěti kontinentů. Její členové každoročně posuzují nejnovější technologie a produkty z oblasti záznamu obrazu a na základě celé řady hodnotících parametrů od inovativnosti, designu až po celkovou kvalitu vyberou ty nejlepší, které byly za uplynulý rok uvedeny na trh.

„Neustále posouváme hranice inovativnosti technologií pro záznam obrazu. Zároveň vždy myslíme na to, že naše technika musí splňovat požadavky širokého spektra fotografů od amatérů až po profesionály,“ říká Miloš Bejblík, marketingový ředitel Canon CZ&SK. „Oceněním od asociace TIPA jsme nesmírně poctěni. Je důležitým uznáním naší dlouhodobé snahy přicházet s inovativními, vysoce kvalitními produkty a technologiemi napříč produktovým portfoliem značky Canon,“

Oceněné produkty značky Canon vybrala porota TIPA zejména na základě následujících vlastností a parametrů.

Nejlepší digitální zrcadlovka pro pokročilé uživatele: Canon EOS 70D

Digitální zrcadlovka Canon EOS 70D se může pochlubit snímačem velikosti APS-C s rozlišením 20,2 miliónů pixelů a obrazovým procesorem DIGIC 5+. Tento procesor společnosti Canon umožňuje zaznamenávat obraz rychlostí až 7 snímků za sekundu a zdvojnásobuje maximální hodnotu rozsahu citlivosti ISO (100 až 12 800) na 25 600. Zdokonalení se u tohoto modelu dočkal i systém automatického zaostřování, který nyní využívá 19 křížových AF bodů. Průlomovou inovací je u digitální zrcadlovky EOS 70D systém CMOS AF s dvojitými pixely. Díky této technologii mají uživatelé k dispozici jak přesné automatické zaostřování při natáčení filmů v režimu živého náhledu, tak i velmi rychlé zaostření při fotografování. Přínosem je také otočný displej ClearView II LCD s úhlopříčkou 7,62 cm (3,0 palce), který využívá 1 040 000 bodů. Bezdrátová konektivita navíc umožňuje snadné sdílení snímků a záznamů nebo jejich nahrání do chytrého telefonu, a to pomocí aplikace Canon EOS Remote.

Nejlepší kompaktní fotoaparát pro expertní uživatele: Canon PowerShot G1 X Mark II

Fotoaparáty Canon PowerShot G byly vždy vysoce oceňované produkty a to platí i pro nejnovější model této řady. Kompaktní fotoaparát PowerShot G1 X Mark II se může pochlubit snímačem typu 1,5 s rozlišením 13,1 miliónů pixelů, který umožňuje pořizovat snímky s více poměry stran. Objektiv s pětinásobným optickým zoomem nabízí ohniskovou vzdálenost 24 až 120 mm a světelnost f/2 až 3,9. Uživatelé mají k dispozici i řadu užitečných funkcí a různé možnosti ovládání. Za všechny můžeme vyzdvihnout například možnost současného ukládání snímků ve 14bitovém formátu RAW spolu s variantou ve formátu JPEG nebo rychlý a přesný systém automatického zaostřování se 31 AF body. Dotykový otočný displej LCD  s úhlopříčkou 7,62 cm (3,0 palce) a 1,04 miliónu bodů, které využívají standardní barevný prostor sRGB, nabízí stoprocentní pokrytí a zvyšuje tak možnosti kompozice. Ovládání fotoaparátu i samotnou expozici usnadňují duální ovládací kroužky objektivu. Model PowerShot G1 X Mark II podporuje rozlišení Full HD a vedle bezdrátové konektivity Wi-Fi také technologii NFC. Minimální zaostřovací vzdálenost je u tohoto fotoaparátu 5,08 cm (2 palce) a uživatelé mohou využívat také plně manuální ostření s indikací zaostření.

Nejlepší profesionální objektiv pro digitální zrcadlovky: Canon EF 200-400mm f/4L IS USM Extender 1,4x

Tento objektiv je určený pro profesionální fotografy, kteří se zaměřují na sport a divokou přírodu. Model Canon EF 200-400mm f/4L IS USM Extender 1,4x je vysoce výkonný teleobjektiv se špičkovým zoomem a opticky uzavřeným vestavěným telekonvertorem 1,4x. Tento objektiv je výhodný zejména v situacích, kdy není možné rychle měnit objektivy a současně je třeba chránit choulostivé komponenty včetně snímače digitální zrcadlovky – například před prachem nebo vysokou vlhkostí. Objektiv obsahuje jeden fluoritový člen, čtyři UD členy a kruhovou clonu s devíti lamelami. Díky režimu Power Focus je zaostřování velmi tiché a nabízí hladký chod. Obě tyto vlastnosti jsou neocenitelné při natáčení filmů. Objektiv je také vysoce odolný vůči prachu a vodě.

Nejlepší inovace v oblasti záznamu obrazu: Technologie CMOS AF s dvojitými pixely

Technologie CMOS AF s dvojitými pixely využívá detekci fáze přímo obrazovým snímačem. Výhodou je rychlost automatického zaostřování při natáčení filmů a fotografování v režimu živého náhledu, která je ve srovnání s předchozími fotoaparáty EOS výrazně vyšší. Vzhledem k tomu, že režim živého náhledu umožňuje focení obdobné tomu při použití hledáčku, mají uživatelé k dispozici vyšší rychlost i hladší chod automatického zaostřování. Systém CMOS AF s dvojitými pixely je v tuto chvíli dostupný v digitální zrcadlovce EOS 70D a volitelně také ve filmových kamerách C100 a C300, které jsou kompatibilní se 103 objektivy řady Canon EF. Canon plánuje tuto technologii využít i v budoucích zařízeních, jak jinak, než s cílem nabídnout zákazníkům ještě lepší možnosti zachycení a zpracování obrazu.

 

- KONEC -

O společnosti

Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů.

Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon.cz.  

 

 

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru