Tisková zpráva: Česká pošta hlásí významnou optimalizaci doručovacích tras díky využití softwaru společnosti Quintiq.

Společnost Quintiq, světová jednička v oblasti plánování a optimalizace dodavatelských řetězců (SCP&O), dnes oznámila, že její logistický software pomohl společnosti Česká pošta k zásadní optimalizaci tras v rámci každodenního provozu.

Softwarová platforma společnosti Quintiq byla nakonfigurována tak, aby společnosti Česká pošta umožnila optimalizovat služby doručování balíků. Software byl implementován v předstihu před stanoveným termínem díky silné podpoře ze strany lokálního implementátora, společnosti T-Systems Czech Republic, která je dlouhodobým partnerem společnosti Quintiq. Do dnešního dne umožnila tato aplikace České poště zkrátit celkovou ujetou vzdálenost o více než 9%, a překročit tak původně stanovený cíl.

Česká pošta je největším poskytovatelem poštovních služeb a služeb expresního doručování v rámci České republiky. Zpracovává 7,18 milionu zásilek denně, což je ekvivalent 444 tun, které přepravuje pomocí své flotily čítající 5 000 vozidel. Kromě toho doručuje více než 200 000 balíků denně pomocí 2 000 vozidel.

Ve spolupráci se společností T-Systems CR nakonfigurovala společnost Quintiq platformu pro plánování tras, která je plně přizpůsobena podnikatelským požadavkům společnosti Česká pošta a jejímu IT prostředí. Toto řešení umožnilo společnosti Česká pošta posílit svoji pozici v sektoru elektronického obchodování, nabídnout nové produkty a zlepšit služby zákazníkům.

„Společnost Česká pošta čelí zvyšujícím se nákladům, větší konkurenci, navýšení objemů balíkové přepravy a deregulaci. Z těchto důvodů potřebujeme řešení, které by nám pomohlo zvýšit efektivitu a snížit náklady,“ řekl Petr Semerád, Logistics Network Development Manager ve společnosti Česká pošta.

„Řešení společnosti Quintiq dokonale vyhovuje našim obchodním procesům a je bezchybně integrováno do našeho IT prostředí. Pomocí nové aplikace jsme dosáhli úspor, které byly prokázány nezávislým měřením v každodenním provozu na našich depech.“

„Česká pošta je stabilní a dobře fungující poštovní organizace a důležitý zákazník společnosti T-Systems CR. Společnost Quintiq je stálým a dlouhodobým partnerem, který přesně vyhovuje našim potřebám pro takový typ projektu, jako je ten na České poště. Společně jsme překonali stanovené cíle a flexibilita softwaru společnosti Quintiq ochrání investice České pošty do budoucna,“ řekl Michal Kolář, Project Manager ve společnosti T-Systems Czech Republic.

„Aktivity společnosti Quintiq v rámci odvětví poštovních služeb a expresního doručování se rychle rozrůstají společně s tím, jak pomáháme přepravcům balíků plnit stále se vyvíjející poptávku s využitím kompletně individualizovaných řešení SCP&O,“ řekl Arjen Heeres, Chief Operating Officer ve společnosti Quintiq. „Platforma společnosti Quintiq umožnila společnosti Česká pošta zvýšit výkonnost doručování balíků a posílit konkurenceschopnost její nabídky v rámci rostoucího sektoru elektronického obchodování.“

Informace o společnosti Česká pošta

Společnost Česká pošta doručuje dopisy a balíky do všech částí světa. Svým klientům poskytuje také finanční služby. V současné době je v České republice k dispozici více než 3 300 poštovních poboček. www.ceskaposta.cz/en

Informace o společnosti T-Systems Czech Republic

Společnost T-Systems Czech Republic nabízí síťová ICT řešení a služby pro integraci, implementaci a provozování ICT systémů. Společnost se zaměřuje především na korporátní klientelu, konkrétně na nadnárodní korporace s globální působností, podniky lokálního významu a veřejnou správu. Společnost T-Systems náleží do skupiny Deutsche Telekom.

Služby poskytované společností T-Systems jejím klientům zahrnují optimalizaci procesů, zvyšování kvality a snižování nákladů souvisejících s oblastí interních ICT systémů. Výše zmíněné služby poskytují zákazníkům větší flexibilitu a možnost zaměřit pozornost na hlavní oblast jejich obchodních aktivit. Informace o společnosti a jejích službách jsou k dispozici na níže uvedených webových stránkách: www.t-systems.com

Informace o společnosti Quintiq

Každý podnik řeší své problémy s plánováním dodavatelského řetězce. Některé z nich jsou rozsáhlé. Některé jsou složité. Jiné se zdají být neřešitelnými. Společnost Quintiq řeší všechny tyto problémy již od roku 1997 s využitím jediné softwarové platformy pro plánování a optimalizaci dodavatelského řetězce. V současné době se přibližně 12 000 uživatelů ve více než 80 zemích spoléhá na software společnosti Quintiq při plánování a optimalizaci pracovní síly, logistiky a výroby. Společnost Quintiq má sídlo v Holandsku a ve Spojených státech amerických a pobočky po celém světě.

Další informace naleznete na adrese www.quintiq.com nebo prostřednictvím služby Twitter, Facebook, LinkedIn a YouTube.

Kontakty:

Severní Amerika

Racepoint Group

Jon Temerlies, +1-202-349-0859

Quintiq@Racepointgroup.com

nebo

Evropa, Střední východ a Afrika (EMEA)

Quintiq

Charlotte Poh, +31 (0)736910739

Global Marketing Communication Manager

pressrelease@quintiq.com

Zdroj: Quintiq

Přečtěte si tuto tiskovou zprávu online na:

http://www.businesswire.com/news/home/20131204006098/cs

Text této zprávy v původním, zdrojovém jazyce je oficiální verzí. Překlad této zprávy do jiných jazyků poskytujeme pouze jako doplňkovou službu. Text zprávy v původním, zdrojovém jazyce je jedinou právně závaznou verzí této tiskové zprávy.

(BW)

Zdroj: ČTK/Protext

Komentáře

  • melo

    Já myslím, velkou část úspor mají na svědomí spíše doručovatelé, kteří se namísto doručovaní věnují raději vyplňování výzev kvůli údajnému nezastižení. Doteď jsem si myslel, že je to z lenosti. A oni přitom jenom šetří České poště kilometry.

Nahoru