Tisková zpráva: Česká společnost el nino parfum, s.r.o. spustila jako první v USA online parfumerii Parfimo.com

Česká společnost el nino parfum, s.r.o. provozující u nás již jedenáctým rokem úspěšnou parfumerii Elnino.cz působí již v sedmi evropských státech a letos rozšířila své působení na americký trh s cílem do roka obsadit místo mezi pěti nejúspěšnějšími e-shopy s parfémy a kosmetikou.

V USA založili jednatelé společnosti el nino parfum, s.r.o. samostatnou firmu Parfimo Fragrances Inc. provozující online parfumerii Parfimo.com. „Vstup na americký trh, který má obrovský potenciál v podobě více než 300 miliónů spotřebitelů, jsme plánovali zhruba rok. Nejnáročnější byl výběr vhodných skladových prostor a sestavení týmu šikovných a spolehlivých zaměstnanců“, uvádí Zdeněk Augusta, project manager el nino parfum, s.r.o. V současnosti zaměstnává Parfimo Fragrances 10 Američanů obsluhujících zákaznickou linku a sklad o rozloze 2 500m2. Dále pak 5 Čechů zaměřených na americký trh, kteří se starají převážně o marketing.

Parfimo.com vypadá na první pohled podobně jako české Elnino.cz, hlavním rozdílem je však skladba produktů. „V USA jsou populární jiné, lokální značky produktů, než v České republice“, vysvětluje Augusta a dodává, že segmentový průzkum trhu nejprodávanějších výrobků byl pro společnost klíčovým zdrojem informací. Stejně jako české Elnino.cz nabízí Parfimo.com jen naskladněné zboží a tedy rychlé doručení objednávky, což je jednou z konkurenčních výhod. První americký zákazník na Parfimo.com byl odbaven dne 17. 10. 2014.

Cíle společnosti jsou odvážné, ale s ohledem na stávající vývoj a první stovky spokojených zákazníků reálné – do roka patřit mezi pět nejúspěšnějších amerických online parfumerií.

el nino parfum, s.r.o.

El nino parfum, s.r.o. působí v současnosti v sedmi evropských státech a na sedm dalších se chystá do roka vstoupit. Letos v říjnu vstoupila společnost na americký trh, kde založila Parfimo Fragrances Inc. provozující eshop Parfimo.com. Společnost vznikla před 11 lety v Nové Pace, kde má dodnes sídlo. Zaměstnává přes 120 lidí a tržby jsou pro rok 2014 v EU plánovány na 1,5 miliardy Kč.

Kontakt:

Michaela Stránská,

marketingové oddělení el nino parfum, s.r.o.

www.parfemy-elnino.cz

+420 727 804 456

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese http://www.protext.cz

Zdroj: ČTK/Protext

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru