Dnes vyšlo 1 článků

Tisková zpráva: České digitální nomády lákají pronájmy kanceláří. Zejména v exotických destinacích

České digitální nomády lákají pronájmy kanceláří. Zejména v exotických destinacích

Trend, který přišel ze Západu – práce na volné noze, se rozmohl i v České republice. Práce živnostníka totiž kromě určitých rizik (nejistota pravidelného výdělku, absence placené dovolené a nemocenské, stress) s sebou totiž přináší také řadu neopomenutelných výhod, o kterých si jako zaměstnanci můžete nechat jen zdát.

Nabízí svobodu. Volnost. Možnost několikanásobně vyššího výdělku. Zejména u pracovníků v IT oboru, kteří mohou bez nadsázky z vnitřku kanceláře pracovat na zajímavých a lépe finančně ohodnocených zakázkách od klientů sídlících na druhém konci zeměkoule. Přitom nemusí nikam cestovat za svými klienty. Stačí jim jediné – chuť do práce. Vnitřní motivace. Počítač nebo notebook. A funkční internetové připojení.

Pronájem kanceláří v Praze a v dalších okolních městech. Podívejte se na PSN.cz!

A právě ze Západu přichází další velký boom. Digitální nomádství. O co jde? Jednoduše si s několika dalšími spolupracovníky zajistíte pronájem kanceláře na druhém konci světa, kde budete mít často několikanásobně nižší náklady na život. Fikce? Ani omylem!

Digitální nomádství je v posledních letech stále více populární. Hodně tomu napomohl právě Robert Vlach (zakladatel portálu Navolnenoze.cz, který digitální nomádství vehementně propaguje).

V prvotní fázi se někteří schopní zaměstnanci nejdříve zkoušeli sami osamostatnit, následně přišla společně s boomem startupů v Česku také vlna coworkingových center (sdílené kanceláře k pronájmu), která umožnila lepší a hlavně rychlejší sdílení informací mezi jednotlivými freelancery (přece jenom je vždy jednodušší a rychlejší obejít jeden stůl a zeptat se kolegy, který je v daném oboru kovaný, než vše dohledávat na internetu).

A nyní přišla další etapa. Již po několik let takto cestují programátoři, grafici v zahraničí. Přináší to určitý prvek dobrodružství, boří zaběhlé stereotypy a pomáhá také získat tolik veledůlěžité kontakty. A hlavně – podíváte se do světa, poznáte jinou kulturu a přitom neutratíte statisíce. Právě s tímto konceptem přišli nedávno i dva zástupci české freelancerské scény (s nápadem přišel Peter Chodelka a Tomáš Poner).

Napadlo je vydat se do Thajska. Konkrétně do Chiang Mai, na místo, kam se sjíždějí pravidelně všichni digitální nomádi z celého světa. Dle serveru Nomadlist.io se údajně jedná dokonce o nejlepší místo pro žití i práci na dálku). Ostatně posuďte sami, jak vypadá Punspace, který si kluci vybrali…

Punspace zevnitř

Dvou set tisícové městečko leží na severu Thajska, necelých 580 kilometrů od Bangkoku. Termín odjezdu je zatím předběžně stanoven na 5. 1. 2014.

A rozhodně nechtějí jet sami. Účast už neoficiálně přislíbili také Větrovka (PPC specialistka), Honza Kvasnička a mnozí další kluci a děvčata, které znáte z internetu. I vy se samozřejmě můžete přidat skrze Facebook (https://www.facebook.com/events/720720664650319).

Článek sponzoruje společnost PSN, která pomáhá firmám najít odpovídající prostory pro jejich podnikání.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru