Český bezpilotní dron míří do sériové výroby

Přibližně před 7 měsíci se veřejnosti představila ambiciózní česká společnost Primoco UAV, která vyvíjí bezpilotní letadlo. Tento dron je schopný létat úplně samostatně na základě předem naprogramovaných letových plánů.

Tento bezpilotní dron Primoco UAV se může pochlubit užitkovým zatížením stroje až 50 kg a maximální vzletovou hmotností až 100 kg. Dron je navíc schopný doletět až do vzdálenosti 200 km a měl by vydržet až 10 hodin. Je možné na něj namontovat přídavné zařízení jako jsou například kamery, infrakamery, čidla a další věci podle účelu využití.

Všichni fanoušci letectví se už nemohou dočkat. Společnost Primoco UAV totiž po zdlouhavém testování a vývoji konečně míří do sériové výroby.

,,Máme velkou radost z prvního vyráběného sériového bezpilotního letadla na českém nebi. Pro Českou republiku plánujeme vyrobit 100 kusů ročně. Už teď ale máme objednávky po celém světě. Aktuální dodací lhůta je 5 měsíců,“ uvedl Ladislav Semetkovský.

primoco_uav_2_bigZdroj: Startitup

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru