Dnes vyšlo 1 článků

Cestování po Evropě

I vy se v létě chystáte jet na dovolenou autem? Pak byste měli vědět, že i když ČR patří již po několik let mezi členy Evropské unie, která klade velký důraz na jednotnost a standardizaci všech poplatků, cel, daní, tak konkrétně ceny za dálniční známky v zemích EU se docela rapidně liší (sice, jinou cenu zaplatíte za dálniční známku v Maďarsku, Bulharsku, Francii, Německu, Portugalsku).

Pokud se tedy i vy hodláte vydat na daleko cestu se svým vlastním automobilem, nezapomeňte se na to náležitě připravit. Mohlo by vás totiž potkat nemilé překvapení ve chvíli, kdy zjistíte, že se liší nejenom ceny za průjezd po dálnici se v zemích EU (a stejně tak i v mimočlenských zemích), ale platí zde také zcela odlišné podmínky pro jednotlivá vozidla (a jejich řidiče)

Odlišnosti v cenách a podmínkách mýtného na dálnicích v cizině

Například v Německu, které disponuje relativně velkým množstvím kvalitních dálničních úseků, musí mýtné povinně platit pouze řidiči vozů s hmotností od 12t výše. A kupříkladu na Slovensku je nutné při průjezdu dálnicí a některými rychlostními silnicemi vlastnit platnou dálniční známku v případě, že váš automobile váží vice než 3,5 tuny.

Tolls.eu – web zabývající se mýtným po Evropě

Pokud vás všechny tyto informace zajímají a rádi byste je nalezli všechny na jednom místě, podívejte se na web Tolls.eu, který se právě touto problematikou zabývá. Najdete zde také informace týkající se platby za silniční známky v dané zemi. Dozvíte se, jestli jde za dálniční známku zaplatit elektronicky. A pokud ano, tak kde a na jakých webových stránkách naleznete onu platební bránu. Jestli daná země poskytuje úlevy pro osoby s omezenou pohyblivostí (ZTP) a tedy tyto osoby buď platí sníženou cenu mýtného a nebo neplatí poplatky za mýtné vůbec. Jaké jsou nejznámější dálniční a rychlostní úseky v dané zemi.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru