Chcete bojovat za svobodu internetu?

Dnes zahájila činnost organizace Centrum pro právo a boj za budoucnost (Centre for the rights and fight for the future). Advokátní skupina dříve organizovala protesty proti Stop Online Piracy Act (SOPA) a PROTECT IP Act (PIPA). Prostřednictvím InternetVotes.org se můžete rychle zaregistrovat a volit. Stránka nabízí také kód na vaše webové stránky.

Na Twitteru byla zveřejněna výzva – Stop další SOPA a CISPA. Zaregistrujte se a hlasujte pro internetovou svobodu. Autor Trevor Timm řekl, že lidé ukázali, jak moc jim záleží na svobodě při masivních protestech proti SOPA.

Aktivisté iniciativy zdůraznili, že jim jde o řešení klíčových otázek soukromí a jednání velkých korporací. Usilují proto například o patentovou reformu. Je potřeba navrhnout zákon, který by znemožnil obřím technologickým společnostem registrovat miliardy dolarových patentů. Tím dochází ke zneužívání původního smyslu patentového práva, protože nejde o technický pokrok, ale o zamezení konkurence při běžných technologických postupech.

Druhým problémem je emailové soukromí. Elektronická pošta by měla mít stejnou ochranu jako běžná písemná pošta. Není možné, aby silové struktury nepotřebovaly ke čtení a sledování elektronické komunikace soudní povolení. Steně tak by bylo potřeba povolení k domovní prohlídce, pokud by orgány činné v trestním řízení chtěly prohlédnout data uložená v oblačných úložištích.

Zdroj: News Yahoo

Komentáře

Nahoru