Chcete si koupit mobil s Androidem?

Chcete si koupit mobil s Androidem?

Android, operační systém od Googlu, je vůbec nejpopulárnějším operačním systémem pro chytré mobilní telefony. Najdete ho na široké škále chytrých telefonů všech velikostí a různých firem – HTC, LG, Samsung, Sony a dokonce i na Nokii.

Nepochybně je to fajn, že máte takový výběr. Můžete si koupit skutečně ten model, který vám bude opravdu vyhovovat. Jenže jak ho v té obrovské hromadě najít? Jak vybrat smartphone s Androidem, který by odpovídal vašim potřebám?

Hlavním rysem Androidu je jeho schopnost přizpůsobit se. Android od Sony bude vypadat jinak než Android od Samsungu nebo HTC. Výrobce si vzhled vyladí tak, jak se mu líbí.

Protože je Android od Googlu, dobře funguje s googlími službami. Jako jeden příklad za všechny jmenujme třeba Google Mapy. Na Androidu jsou prostě nejlepší. Jasně, na Google Play máte obecně k dispozici širokou škálu různých aplikací, ale je nutno dodat, že kvalita rozhodně neodpovídá tomu, co máte pro telefony Apple.

Výhoda telefonů s Androidem je rozhodně i v tom, že se pohybují v různých cenových relacích. Od těch nejlevnějších základních až k našlapaným modelům.

Proč bych si měl/a koupit smartphone s Androidem?

  • Velký výběr. Díky tomu, že může tenhle operační systém použít jakýkoliv výrobce, jsou telefony s Androidem opravdu všude. Můžete si vybrat levný model, ale stejně tak našlapané dělo, které konkuruje iPhonu. Je to jen na vás.
  • Větší obrazovky. Apple sice také zvětšuje displej, ale na Androidy to ještě nemá. Pokud sháníte phablet, Android je tou pravou volbou.
  • Přizpůsobení. Android je vysoce přizpůsobitelný, takže si ho vyšperkujete přesně tak, jak potřebujete.
  • Google služby. Android je navržen Googlem, takže s jeho aplikacemi funguje velmi dobře. S Google Mapami, Gmailem a dalšími bude váš život jednodušší.
  • Spousta aplikací. A na Google Play už nejsou jenom aplikace, najdete tam i knihy, filmy a další obsah. Ano, sice není tak dobrý jako AppStore pro iPhone, ale pokud hledáte specifickou funkci, určitě najdete aplikaci, která ji umožňuje.

Co při výběru ještě zvážit?

  • Rozdíly v designu. Každý výrobce telefonů si Android přepracuje a kvalita rozhraní se tak může lišit. A to je vcelku významný faktor při výběru nového telefonu. Pěkně si jednotlivá přizpůsobená rozhraní vyzkoušejte, než si něco koupíte.
  • Přizpůsobení. Díky spoustě možností a různým uživatelským rozhraním je Android často vnímán jako operační systém pro technicky zdatnější uživatele. Třeba takové smartphony Apple jsou daleko jednodušší.
  • Nepravidelné aktualizace softwaru. Samotný operační systém je aktualizován docela často, ale výrobci telefonů s podporou pro nejnovější verzi často dost otálejí. Jak už jsme mluvili o přizpůsobení každého výrobce, je tedy nutné si Android přizpůsobit pro své modely. Navíc jakmile začne být váš telefon starší, vykašlou se na vás a aktualizace dostupné mít vůbec nebudete.
  • Bezpečnost. Aplikace na Google Play nejsou tolik kontrolovány, jako třeba u Apple. Škodlivé aplikace se proto čas od času objeví. Jak jistě víte, viry se vyplatí dělat na nejpoužívanější operační systémy. U počítačů jsou to Windows, u mobilů zase Android. Tak s tím počítejte.

No a jestli jste se dočetli až sem a zamysleli jste se nad vším, co jste si přečetli, je to jasné. Už vám nezbývá nic jiného, než si vybrat ten pravý pro sebe. Až vyberete model, určitě vás bude zajímat, kde ho mají nejlevněji.

Jak už jsme totiž zmínili, můžete si vybrat z opravdu široké škály podle toho, kolik hodláte investovat. Zaměřte se na pořádné srovnání cen, protože se opravdu vyplatí hledat přes ně levné mobily. Srovnávačů, jako je třeba ten na Hledej ceny, je nespočet. Jen si ale vyberte nějaký takhle spolehlivý. Abyste si mohli zadat cenu, vyfiltrovat různé parametry a seřadit od nejlevnějších.

Nakonec nám snad nezbývá nic jiného, než popřát vám, ať vyberete dobře. A pokud si vlastně ještě nejste vůbec jistí tím, že chcete Android, zkoukněte pěkné srovnání Androidu s iOS a Windows Phonem… Nebo víte co? Radši se na to nedívejte. Garantujeme vám totiž, že budete ještě víc zmatení a absolutně nebudete tušit, co si z tolika možností vybrat. Mobily jsou prostě složitou záležitostí. Ale buďme rádi, že tu možnost volby máme.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru