Chcete si vydělat 300 000 Kč ročně prodáváním svých výkalů?

Krev daruje každý, plazma taky není nic neobvyklého a o někom, kdo se podělil o své sperma nebo vajíčka už jste určitě taky slyšeli. A co takhle darovat někomu svá hovínka? Ano, výkaly můžete využít k výdělku. Jedna nezisková organizace vám za ně dá 300 000 Kč ročně a ještě tím zachráníte pár životů.

Nezisková organizace OpenBiome už od roku 2013 zpracovává lidské výkaly a rozváží je po USA. Zmražená stolice je podávána pacientům nemocným pseudomembranózní kolitidou (závažný zánět tlustého střeva). Antibiotika na tuto nemoc většinou sice pomáhají, ale po skončení léčby se bakterie vrací. Daleko lepších výsledků dosahuje léčba spočívající v zavedení zdravých výkalů do střeva pacienta. Jenže najít zdravé výkaly není tak snadné. Zakladatel OpenBiome je získával od svých přátel a rodiny a to ho inspirovalo k otevření celonárodní bance.

poop

Výkaly jsou uchovávány při -80°C

A ceny? Za jeden vzorek (počet hovínek jednoho vzorku nějak není specifikovaný) vám dají 40 dolarů, když přijdete 5x týdně, dostanete za jeden 50. To dělá 250 dolarů za týden a 13 000 dolarů za rok. Aktuálně cca 320 000 Kč.

Ne každé hovínko je vhodné

Musíte být absolutně zdraví. Při darování  krve jste také testováni, ale to je proti tomuhle procházka růžovým sadem. Spoluzakladatel Mark Smith popisuje, že stát se dárcem hoven je těžší než dostat se na univerzitu MIT. A měl by o tom něco vědět, protože je jejím absolventem. V posledních dvou letech prošly přísným testováním pouze 4 % všech uchazečů.

„Většina dárců k nám chodí třikrát nebo čtyřikrát týdně, což je super,“ dodal Smith. „Obvykle pomohou třem nebo čtyřem pacientům každým vzorkem. Sledujeme to a pak jim dáme vědět.“

Je jasné, že lidé rádi vydělávají peníze tak jednoduše. Zároveň jsou však šťastní, když se dozví, že jejich hovínko pomohlo devět let nemocné paní, aby mohla jít na promoci své dcery.

Komentáře

Nahoru