Chcete virální video? Hlavně ne od Viral Brothers…

Virální videa jsou moderní a interaktivní formou reklamy. Jsou zábavná, vybízejí k přirozenému sdílení a pokud jsou udělaná správně, inzerovaná značka či produkt je tam zmíněný jen tak mimochodem – a přesto velice efektivně. Problém nastane, pokud jste arogantní mládenci bez základních znalostí marketingu či obyčejného zdravého rozumu. Pak se totiž pojmenujete např. Viral Brothers a začnete virálnímu marketingu kazit jméno.

Začněme pozitivem – koho umí Viral Brothers oslovit nepochybně skvěle je mládež (počítejme mezi 12 – 18 lety). Názvy jejich videí či sérií totiž k podobné cílovce jenom vybízejí, „Debilní kecy” jsou dostatečně výmluvným příkladem. Takže pokud máte produkt či službu pro děcka, ignorujte titulek a honem pány Meldika a Stýbla kontaktujte.

Co se ovšem stane, pokud jste firma zaměřena na seriózní produkty pro dospělé (jako třeba Medical Comfort, s. r. o a jejich zdravotní polštáře) a rozhodnete se investovat do virální reklamy u VB?

Co k tomu dodat. Živě si představuji, jak rodiče sdílí nadšení svých pubertálních dětí a honem utíkají na web příslušné firmy. Nechtějí přece skončit stejně jako ta nešťastná babička…

Třeba se mohlo jednat o úlet a pánové jinak podávají solidní výkony. Pak ovšem uvidíte ve videu přímo na stránkách klienta zcela vážně umístěnou otázku „Chcete vidět striptýz učitelky?” a nezbyde vám, než se začít z plna hrdla smát.

A ve smíchu pokračovat dobrých pět minut i na zemi poté, co si přečtete cenové relace VB.

Že to jde lépe i jinak dokazuje tato reklama na orchestr v dánském metru:

Komentáře

Nahoru