Chyba ve Facebooku: Kdokoliv si mohl prohlédnout vaše soukromé fotografie

Chyba ve Facebooku: Kdokoliv si mohl prohlédnout vaše soukromé fotografie

Sociální síť v posledních dnech čelila velmi závažné bezpečností chybě. Jakýkoliv uživatel se mohl dostat k vašim soukromým fotkám. Na chybě se již pracuje a nemáte se tak čeho bát.

Chyba spočívala v nahlášení nevhodných profilových fotografií. Když uživatel při nahlašování vybral možnost, že se jedná o nahotu nebo pornografii, Facebook mu nabídl několik náhodných fotografií uživatele s tím, že má vybrat další nevhodné fotky. Mezi těmito náhodnými obrázky se ale často zobrazovali i fotografie, které měl uživatel označené za soukromé.

Tuto možnost už Facebook dočasně znefunkčnil a prý pracuje na nápravě. Počet ohrožených uživatelů Facebook nezveřejnil. Perličkou také je, že redakce zdnet.com také získala soukromou sbírku fotografií zakladatele Facebooku, Marka Zuckerberga.

Zdroj: zdnet.com

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru